Kultura i sport

Sortuj po:


Relacja z Narodowego Czytania w Piastowie

Dnia 12 września br. w Przedszkolu Miejskim Nr 3 w Piastowie, tak jak niemalże w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Krótki tekst o Janie i Cecylii bardzo przypadł do gustu nie tylko zaproszonym gościom, ale także samym Przedszkolakom, które potrafiły bezbłędnie odpowiedzieć na pytania do tekstu. Wśród zaproszonych gości byli: Pani Ewa Witak - Radna Miasta Piastowa, Magdalena Wdowińska - Schabek - przewodnicząca Rady Rodziców w przedszkolu, Danuta Rusak - Dyrektor przedszkola oraz nasze Panie- Ewa Ziemiańczyk i Agnieszka Szramkowska.

czytaj więcej

Kalendarz biegowy 2022

Już pod koniec marca wystartuje kolejna edycja Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych. W tegorocznym kalendarzu zaplanowano dwanaście wydarzeń biegowych. Poniżej prezentujemy terminarz. Dodatkowe informacje będą dostępne na stronie organizatora cyklu: www.mosir.piastow.pl . Zapraszamy do udziału!

czytaj więcej

Chór kamerlany Powidoki

Chór Kameralny Powidoki został założony 29 września 2016 roku z inicjatywy dyrygenta – Mateusza Mularczyka i działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie. Zespół osiągnął pierwsze sukcesy po niespełna trzech miesiącach działania, zajmując pierwsze miejsce na XVIII Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Pruszkowie. Był to zarazem pierwszy publiczny występ chóru. Od tej pory zespół regularnie bierze udział w wydarzeniach kulturalnych w Piastowie, w tym w spotkaniach z cyklu "porozmawiajmy o sztuce...".

czytaj więcej

Stypendia i nagrody sportowe

1. w sprawie zasad przyznawania wyróżnień i nagród za osiągnięte wyniki sportowe przez zawodników oraz dla osób prowadzących szkolenie tych zawodników w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym (Uchwała Nr XXXIV/223/2021.).

czytaj więcej

 Powrót