Kultura i sport

Sortuj po:


Kalendarz biegowy 2022

Już pod koniec marca wystartuje kolejna edycja Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych. W tegorocznym kalendarzu zaplanowano dwanaście wydarzeń biegowych. Poniżej prezentujemy terminarz. Dodatkowe informacje będą dostępne na stronie organizatora cyklu: www.mosir.piastow.pl . Zapraszamy do udziału!

czytaj więcej

Chór kamerlany Powidoki

Chór Kameralny Powidoki został założony 29 września 2016 roku z inicjatywy dyrygenta – Mateusza Mularczyka i działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie. Zespół osiągnął pierwsze sukcesy po niespełna trzech miesiącach działania, zajmując pierwsze miejsce na XVIII Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Pruszkowie. Był to zarazem pierwszy publiczny występ chóru. Od tej pory zespół regularnie bierze udział w wydarzeniach kulturalnych w Piastowie, w tym w spotkaniach z cyklu "porozmawiajmy o sztuce...".

czytaj więcej

Stypendia i nagrody sportowe

1. w sprawie zasad przyznawania wyróżnień i nagród za osiągnięte wyniki sportowe przez zawodników oraz dla osób prowadzących szkolenie tych zawodników w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym (Uchwała Nr XXXIV/223/2021.).

czytaj więcej

 Powrót