Relacja z Narodowego Czytania w Piastowie

Dnia 12 września br. w Przedszkolu Miejskim Nr 3 w Piastowie, tak jak niemalże w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Krótki tekst o Janie i Cecylii bardzo przypadł do gustu nie tylko zaproszonym gościom, ale także samym Przedszkolakom, które potrafiły bezbłędnie odpowiedzieć na pytania do tekstu. Wśród zaproszonych gości byli: Pani Ewa Witak - Radna Miasta Piastowa, Magdalena Wdowińska - Schabek - przewodnicząca Rady Rodziców w przedszkolu, Danuta Rusak - Dyrektor przedszkola oraz nasze Panie- Ewa Ziemiańczyk i Agnieszka Szramkowska.

Na tle pięknej scenerii przygotowanej przez Nauczycieli i Pracowników przedszkola czytanie było prawdziwa przyjemnością. W tle dało się słyszeć śpiew ptaków, szum przedszkolnych drzew oraz stukot pantofelków Cecylii, która w dostojnej sukni z epoki przechadzała się z Janem przedszkolnymi alejkami. W pierwszym momencie dzieci nie potrafiły rozpoznać, kto ukrył się za tymi postaciami, ale przy bliższym poznaniu odgadły, że w rolę Jana wcielił się Pan Łukasz Pakuła - instruktor tańca, a w rolę Cecylii- Edyta Niemirska-Mali- nauczycielka współorganizująca proces kształcenia, która wraz z pomocą pani logopedy - Ewy Opara przygotowały suknię marzeń, niemalże każdej dziewczynki z naszego przedszkola.

Za rok również weźmiemy udział w tej wspaniałej ogólnopolskiej akcji i będziemy czytać fragmenty "Kordiana". A Pani Edyta już myśli w jaką rolę mogłaby się wcielić...

W Przedszkolu Rodzice i sympatycy naszego przedszkola mogą otrzymać  pamiątkową pieczęć we własnym egzemplarzu  powieści "Nad Niemnem" Przy okazji warto wspomnieć, że Pani Dyrektor Danuta Rusak i wicedyrektor - Beata Jaszczycha wzięły udział w Narodowym Czytaniu fragmentów "Nad Niemnem" zorganizowanym 9 września przez Bibliotekę Publiczną w Piastowie.


 Powrót