A Wersja graficzna
A- A A+

Komunikacja

Sortuj po:


P1 - zmiana terminu trasy zastępczej

Szanowni Mieszkańcy, termin zakończenia modernizacji ul. E. Orzeszkowej z przyczyn niezależnych od Urzędu Miasta, został przesunięty z dnia 30 czerwca 2020 r. na dzień 31 lipca 2020 r. Dlatego termin przebiegu trasy zastępczej linii P-1 także jest przesunięty do dnia 31 lipca br.

czytaj więcej

Nowa linia C

Ruszyła linia „C”! Nowe połączenie autobusowe: Piastów-Ożarów Mazowiecki-Stare Babice. W poniedziałek 1 czerwca 2020 roku została uruchomiona przez Gminę Ożarów Mazowiecki w porozumieniu z Gminą Stare Babice oraz Gminą Miastem Piastów nowa linia autobusowa relacji Stare Babice -Zielonki - Bronisze - Jawczyce – Piastów. Trasa nowej linii wiedzie przez miejscowości Stare Babice, Zielonki, Strzykuły, Wieruchów, Bronisze, Jawczyce, Piastów.

czytaj więcej

Uwaga na termin ważnowści karty mieszkańca

UWAGA, Przypominamy, że w czerwcu kończy się termin ważności Kart Mieszkańca Piastowa wydanych w grudniu 2018 r. Wnioski o przedłużenie ważności Karty można składać drogą mailową. W tym celu należy wysłać wiadomość na adres: bilet@piastow.pl. i zatytułować: „Wniosek o przedłużenie ważności karty”. W treści wiadomości prosimy podać imię i nazwisko wnioskodawcy oraz numer Karty Mieszkańca Piastowa.

czytaj więcej

Bilet metropolitalny - karta mieszkańca Piastowa

Komunikat 1.07.2020

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że od 06.07.2020 r. Punkt Wydawania Karty Mieszkańca Piastowa będzie czynny w następujących godzinach:

poniedziałek   13.00 – 19.00
wtorek             13.00 – 19.00
środa                  8.00 – 14.00
czwartek             8.00 – 14.00
piątek                  8.00 – 14.00


Komunikat 20.05.2020

UWAGA, Przypominamy, że w czerwcu kończy się termin ważności Kart Mieszkańca Piastowa wydanych w grudniu 2018 r.

Wnioski o przedłużenie ważności Karty można składać drogą mailową. W tym celu należy wysłać wiadomość na adres: bilet@piastow.pl. i zatytułować: „Wniosek o przedłużenie ważności karty”.

W treści wiadomości prosimy podać imię i nazwisko wnioskodawcy oraz numer Karty Mieszkańca Piastowa.

Do wniosku należy dołączyć kopię pierwszej strony zeznania podatkowego (PIT) za ubiegły rok wraz z potwierdzeniem jego nadania do Urzędu Skarbowego. W przypadku uczniów i studentów należy ponadto dołączyć skan legitymacji z widocznym terminem jej ważności.

Osobiste złożenie wniosku w punkcie będzie możliwe od dnia 25 maja 2020 roku w godzinach:
-  poniedziałek, wtorek 16.00 – 19.00
-  czwartek 8.00 – 14.00.

Wnioski o wydanie nowej Karty Mieszkańca Piastowa należy składać on-line poprzez formularz znajdujący się na platformie piastow.informica.pl .

Wszelkie informacje dotyczące Karty Mieszkańca Piastowa mogą Państwo znaleźć na stronie www.piastow.pl w zakładce Komunikacja.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt na adres: bilet@piastow.pl .


Komunikat 6.04.2020

Szanowni Mieszkańcy,

Informujemy, że w związku z epidemią koronawirusa Punkt Wydawania Karty Mieszkańca Piastowa pozostaje zamknięty do odwołania (praca zdalna).

Wnioski o przedłużenie ważności Karty można składać drogą mailową. W tym celu należy wysłać wiadomość na adres: bilet@piastow.pl . W tytule wiadomości należy wpisać: Wniosek o przedłużenie ważności karty. W treści wiadomości prosimy podać imię i nazwisko wnioskodawcy oraz numer Karty Mieszkańca Piastowa.


Do wniosku należy dołączyć kopię pierwszej strony zeznania podatkowego (PIT) za ubiegły rok wraz z potwierdzeniem jego nadania do Urzędu Skarbowego.

W przypadku uczniów i studentów należy ponadto dołączyć skan legitymacji z widocznym terminem jej ważności. Wnioski o wydanie nowej Karty Mieszkańca Piastowa należy składać on-line poprzez formularz znajdujący się na platformie piastow.informica.pl . Termin odbioru karty zostanie ustalony drogą mailową.

Wszelkie informacje dotyczące Karty Mieszkańca Piastowa mogą Państwo znaleźć na stronie www.piastow.pl w zakładce Komunikacja.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt na adres: bilet@piastow.pl .


Informacja ZTM z 18.03.2020

Informacja o możliwości zawieszenia swojego biletu długookresowego: TUTAJ
Strona do zawieszenia biletu: zawieswkm.wtp.waw.pl

Komunikat 12.03.2020

Uprzejmie informujemy, iż z powodu zagrożenia zarażeniem koronawirusem Punkt wydawania Karty Mieszkańca Piastowa będzie zamknięty do odwołania. W odpowiedzi na liczne pytania, informujemy, że Karty Mieszkańca Piastowa są ważne 18 miesięcy. Pierwsze, wydane w grudniu 2018 roku obowiązują do czerwca 2020 roku (odpowiednio: karta wydana 03.12.2018 r. traci ważność 2.06.2020 r.)


Bilety długoterminowe zachowują ważność po przedłużeniu Karty Mieszkańca.Komunikat 9.03.2020 r.

Informujemy, że w dniu 10 marca 2020 r., punkt wydawania kart metropolitarnych będzie otwarty w godzinach 12:00 – 18:00.

Komunikat 2.09.2019 r.

Szanowni Państwo, informujemy, że od dnia 2 września 2019 roku zmieniają się godziny otwarcia Punktu Obsługi Karty Mieszkańca Piastowa.

Punkt czynny będzie w godzinach:

Poniedziałek - wtorek godz. 13.00-19.00
środa - piątek godz. 8.00-14.00Komunikat 28.01.2019 r.

Szanowni Państwo, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami uruchomiliśmy platformę - piastow.informica.pl , za pomocą której można złożyć wniosek oraz załączyć niezbędne dokumenty w celu uzyskania Karty Mieszkańca Piastowa. Platforma umożliwia wypełnienie online wniosku, załączenie skanu zdjęcia, pierwszej strony PIT’u, dowodów nadania itp. Dokumenty przesłane zostaną bezpośrednio do Punktu Obsługi przy Al. Krakowskiej 4. Pracownicy skontrolują ich poprawność i kompletność. W celu otrzymania karty konieczne będzie zgłoszenie się do punktu z dowodem tożsamości. Po podpisaniu przesłanych dokumentów wydana zostanie Karta Mieszkańca Piastowa.


czytaj więcej

Zmiany w komunikacji zastępczej, dodatkowa linia ZW

Dodatkowa linia ZW, zmiany w komunikacji zastępczej

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w ramach funkcjonującej komunikacji zastępczej, od 16 października b.r. uruchomiona zostanie linia autobusowa ZW. Linia kursować będzie w dniu robocze (z wyjątkiem świąt) na trasie:

czytaj więcej

TAXI PIASTÓW

Postój taksówek w Piastowie jest zlokalizowany na ul. Dworcowej, przy Dworcu PKP w Piastowie. 

Kontakt:

tel. 22 723 12 72

czytaj więcej

L3 - LINIA PRUSZKÓW-PIASTÓW-PRUSZKÓW

Linia autobusowa uruchomiana na zlecenie Miasta Pruszkowa. Na terenie Piastowa autobus korzysta z istniejących przystanków zlokalizowanych na ul. Bohaterów Wolności przy ul. M. Skłodowskiej-Curie (Skłodowskiej 01) oraz na ul. Warszawskiej: Warszawska 02 - na zachodnim wlocie skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego (przy rondzie) oraz Boczna 02 – przed ul. Marii Skłodowskiej-Curie.

czytaj więcej

 Powrót