A Wersja graficzna
A- A A+

Bezpieczeństwo

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców, w wersji pilotażowej będzie funkcjonowało na terenie garnizonu stołecznego Warszawy, Podlasia i Pomorza.

czytaj więcej

Uwaga na dopalacze

W ostatnim czasie w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

czytaj więcej

Informator dla poszukujących pomocy

Szanowni Mieszkańcy, czas epidemii może być dla niektórych z nas bardzo trudny. Może wywołać lęk, smutek i niepokój o nasze zdrowie oraz zdrowie naszych bliskich, a także przyczynić się do powstania szeregu problemów związanych chociażby z naruszeniem praw dziecka, wychowaniem dzieci, przemocą w rodzinie czy uzależnieniami od alkoholu i narkotyków.

  czytaj więcej

Bezpieczeństwo dzieci - 10 porad policjanta

Centrum Rozwoju Lokalnego kontynuując swoją misję edukacyjną w tak ważnym obszarze jak bezpieczeństwo, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zawierciu przygotowało materiał filmowy zawierający 10 porad dotyczących m.in. bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku.

  czytaj więcej

Afrykański pomór świń u dzików

W związku z wystąpieniem przypadków afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatów piaseczyńskiego, warszawskiego, legionowskiego, warszawskiego zachodniego, nowodworskiego Powiatowy Lekarz Weterynarii w Pruszkowie informuje o uznaniu gmin powiatu pruszkowskiego (Raszyn, Nadarzyn, Brwinów, Pruszków, Piastów, Michałowice) oraz części gmin powiatu grodziskiego (Baranów, Milanówek, Podkowa Leśna, Grodzisk Mazowiecki, Baranów) od dnia 7 grudnia 2017 r. za obszar ochronny.

  czytaj więcej

Powiadomienie POZIOM II

W związku z przekroczeniem w 2017 r. dozwolonej liczby dni (35) powyżej normy dobowej dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego w strefie mazowieckiej Mazowiecki Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego ogłasza Powiadomienie POZIOM II. Powiadomienie POZIOM II.pdf

  czytaj więcej

Ćwiczenia Straży Pożarnej

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Piastowa oraz pracowników zakładu ZAP SZNAJDER BATERIEN S.A. w dniu 30 listopada 2017 r. na terenie fabryki odbyły się ćwiczenia strażackie we współdziałaniu jednostek straży pożarnej z okolic naszego miasta, Pruszkowa, Raszyna, Warszawy i Ostrołęki.

  czytaj więcej

ZIMOWE UTRZYMANIE CHODNIKÓW

Zarząd Powiatu Pruszkowskiego stoi na stanowisku, że obowiązek sprzątania chodników leży po stronie właścicieli wszystkich nieruchomości bezpośrednio z nimi sąsiadujących.

  czytaj więcej

Nasz strażak w odpowiednim miejscu i czasie!

Nie lubimy się chwalić - ale, postawa godna naśladowania!Ratownicy podziału bojowego naszej OSP to przede wszystkim młodzi ludzie, wielu z nich się m.in. uczy. Wśród nich m.in. jest Mateusz Mirosz, który na co dzień uczy się w jednej ze szkół na warszawskiej Ochocie - a po godzinach lekcyjnych, uczestniczy w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

  czytaj więcej

Poziom III - Ostrzeżenie 1 PM 2,5...

W związku z przekroczeniem w 2017 r. poziomu III – Ostrzeżenia 1 stopniao złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM2,5 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia.  Poziom III - Ostrzeżenie 1 PM 2,5 16 listopada.pdf

  czytaj więcej

Ostrzeżenie I stopnia o złej jakości powietrza

W związku z przekroczeniem w 2017 r. poziomu III – Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia Poziom III - Ostrzeżenie 1 PM 10 6 listopad.pdf

  czytaj więcej

System DSP-50

Bezpieczeństwo obywateli jest jednym z najważniejszych zadań gminy. Szereg aktów prawnych nakłada na administrację publiczną obowiązek alarmowania i ostrzegania ludności o zagrożeniach.

  czytaj więcej

Poziom III - Ostrzeżenie 1 PM 2,5...

W związku z przekroczeniem w 2017 r. poziomu III – Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM2,5 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego Wojewódzkie Centrum ZarządzaniaKryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia.

  czytaj więcej

Nowy sprzęt w OSP Piastów!

Całkiem niedawno, bo 8 sierpnia 2017 roku dotarł do Nas, nowy wentylator osiowy LEADER MT236 NEO, który będzie stanowić wyposażenie naszego GCBA Scania. Nowoczesny agregat dodatkowo wyposażony jest w możliwość stworzenia mgły wodnej.

  czytaj więcej

 Powrót