Bezpieczeństwo

Program Czyste Powietrze

We wrześniu 2018 r. ruszył rządowy program priorytetowy Czyste Powietrze, który potrwa do 2029 r. Jego najważniejszym celem jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych piecach. Więcej informacji uzyskacie na stronie https://wfosigw.pl/czyste-powietrze/.


czytaj więcej

Wsparcie zakupu lekkiego samochodu rozpoznania ratowniczego jednostki...

Miasto Piastów złożyło kolejny wniosek do Marszałka Województwa Mazowieckiego tym razem o wsparcie zakupu lekkiego samochodu rozpoznania ratowniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Piastowie.

Nasz wniosek został przez Samorząd WM rozpatrzony pozytywnie, otrzymaliśmy pomoc finansową w postaci dotacji w wysokości 100 000 złotych.

W środę 25 października br. symboliczny czek odebrali Burmistrz Miasta Piastowa Grzegorz Szuplewski wraz ze Skarbnikiem Miasta Grażyną Wójcik.

czytaj więcej

Informacje dot. dystrybucji jodku potasu

W związku z licznymi zapytaniami dot. informacji pojawiających się w mediach a dotyczących dystrybucji jodku potasu, Urząd Miejski w Piastowie informuje, iż w Mieście Piastowie punkty wydawania preparatu jodku potasu zostały zlokalizowane w piastowskich szkołach podstawowych. Wydawanie preparatu w punkach dystrybucji nastąpi dopiero po decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o rozpoczęciu akcji wydawania przedmiotowych tabletek. Do tego momentu punkty wydawania preparatu będą nieczynne, więc nie ma konieczności udawania się do nich.

czytaj więcej

Zapal Światło Wolności - 13 grudnia

W oknach milionów domów, ale także urzędów, szkół i innych instytucji 13 grudnia, o godz. 19:30, zapłoną świece – symbol upamiętniający ofiary stanu wojennego. IPN zachęca wszystkich do udziału w akcji „Zapal Światło Wolności”. W akcji może wziąć udział każdy, zapalając świeczkę w oknie lub wirtualnie na stronie swiatlowolnosci.ipn.gov.pl.


czytaj więcej

POLICJA

Komisariat Policji w Piastowie

05-820 Piastów, ul. Popiełuszki 24
telefon dyżurny czynny całą dobę:
tel. 22 753 40 55
tel. 22 753 40 56
tel. 47 724 68 20
fax 47 724 68 21

Komendant Komisariatu
podinsp. Dariusz Kruziewicz

Zastępca Komendanta Komisariatu Policji  w Piastowie
kom. Karolina Kańka

czytaj więcej

Inwentaryzacja źródeł ciepła na terenie Piastowa

W związku z przystąpieniem do realizacji działań w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020” finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, w miesiącach październik 2020-kwiecień 2021. Na terenie Gminy Miasta Piastów przeprowadzana będzie inwentaryzacja źródeł ciepła.

czytaj więcej

 Powrót