A Wersja graficzna
A- A A+

Bezpieczeństwo

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców, w wersji pilotażowej będzie funkcjonowało na terenie garnizonu stołecznego Warszawy, Podlasia i Pomorza.

czytaj więcej

Uwaga na dopalacze

W ostatnim czasie w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

czytaj więcej

Wszyscy zostańmy profilaktykami

Drodzy Mieszkańcy, po raz kolejny wracamy do ważnego tematu, mianowicie „chemii na drodze”. To, że w społeczeństwie polskim jest duże przyzwolenie na prowadzenie pojazdów przez osoby będące pod wpływem substancji psychoaktywnych, to już wiemy. Przerażające są jednak wyniki badań przeprowadzonych przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, które pokazały, iż znaczna część respondentów świadomie przyznała się do tego, że zna wokół siebie wiele osób, które wsiadają do samochodu i prowadzą pojazd po zażyciu środków odurzających, oraz że kilka procent badanych (co w rzeczywistości stanowi setki tysięcy osób) przyznało się do tego, że wsiada jako pasażer do samochodu wiedząc, że kierowca jest...

  czytaj więcej

Nie daj się oszukać na policjanta

Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby - także w naszym mieście. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów.

  czytaj więcej

Informator dla poszukujących pomocy

Szanowni Mieszkańcy, czas epidemii może być dla niektórych z nas bardzo trudny. Może wywołać lęk, smutek i niepokój o nasze zdrowie oraz zdrowie naszych bliskich, a także przyczynić się do powstania szeregu problemów związanych chociażby z naruszeniem praw dziecka, wychowaniem dzieci, przemocą w rodzinie czy uzależnieniami od alkoholu i narkotyków.

  czytaj więcej

Bezpieczeństwo dzieci - 10 porad policjanta

Centrum Rozwoju Lokalnego kontynuując swoją misję edukacyjną w tak ważnym obszarze jak bezpieczeństwo, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zawierciu przygotowało materiał filmowy zawierający 10 porad dotyczących m.in. bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku.

  czytaj więcej

Afrykański pomór świń u dzików

W związku z wystąpieniem przypadków afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatów piaseczyńskiego, warszawskiego, legionowskiego, warszawskiego zachodniego, nowodworskiego Powiatowy Lekarz Weterynarii w Pruszkowie informuje o uznaniu gmin powiatu pruszkowskiego (Raszyn, Nadarzyn, Brwinów, Pruszków, Piastów, Michałowice) oraz części gmin powiatu grodziskiego (Baranów, Milanówek, Podkowa Leśna, Grodzisk Mazowiecki, Baranów) od dnia 7 grudnia 2017 r. za obszar ochronny.

  czytaj więcej

Powiadomienie POZIOM II

W związku z przekroczeniem w 2017 r. dozwolonej liczby dni (35) powyżej normy dobowej dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego w strefie mazowieckiej Mazowiecki Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego ogłasza Powiadomienie POZIOM II. Powiadomienie POZIOM II.pdf

  czytaj więcej

Ćwiczenia Straży Pożarnej

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Piastowa oraz pracowników zakładu ZAP SZNAJDER BATERIEN S.A. w dniu 30 listopada 2017 r. na terenie fabryki odbyły się ćwiczenia strażackie we współdziałaniu jednostek straży pożarnej z okolic naszego miasta, Pruszkowa, Raszyna, Warszawy i Ostrołęki.

  czytaj więcej

ZIMOWE UTRZYMANIE CHODNIKÓW

Zarząd Powiatu Pruszkowskiego stoi na stanowisku, że obowiązek sprzątania chodników leży po stronie właścicieli wszystkich nieruchomości bezpośrednio z nimi sąsiadujących.

  czytaj więcej

Nasz strażak w odpowiednim miejscu i czasie!

Nie lubimy się chwalić - ale, postawa godna naśladowania!Ratownicy podziału bojowego naszej OSP to przede wszystkim młodzi ludzie, wielu z nich się m.in. uczy. Wśród nich m.in. jest Mateusz Mirosz, który na co dzień uczy się w jednej ze szkół na warszawskiej Ochocie - a po godzinach lekcyjnych, uczestniczy w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

  czytaj więcej

Poziom III - Ostrzeżenie 1 PM 2,5...

W związku z przekroczeniem w 2017 r. poziomu III – Ostrzeżenia 1 stopniao złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM2,5 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia.  Poziom III - Ostrzeżenie 1 PM 2,5 16 listopada.pdf

  czytaj więcej

Ostrzeżenie I stopnia o złej jakości powietrza

W związku z przekroczeniem w 2017 r. poziomu III – Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia Poziom III - Ostrzeżenie 1 PM 10 6 listopad.pdf

  czytaj więcej

System DSP-50

Bezpieczeństwo obywateli jest jednym z najważniejszych zadań gminy. Szereg aktów prawnych nakłada na administrację publiczną obowiązek alarmowania i ostrzegania ludności o zagrożeniach.

  czytaj więcej

 Powrót