Bezpieczeństwo

Program Czyste Powietrze

We wrześniu 2018 r. ruszył rządowy program priorytetowy Czyste Powietrze, który potrwa do 2029 r. Jego najważniejszym celem jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych piecach. Więcej informacji uzyskacie na stronie https://wfosigw.pl/czyste-powietrze/.


czytaj więcej

POLICJA

Komisariat Policji w Piastowie

05-820 Piastów, ul. Popiełuszki 24
telefon dyżurny czynny całą dobę:
tel. 22 753 40 55
tel. 22 753 40 56
tel. 47 724 68 20
fax 47 724 68 21

Komendant Komisariatu
podinsp. Dariusz Kruziewicz

Zastępca Komendanta Komisariatu Policji  w Piastowie
podkom. Jakub Słobodzin

czytaj więcej

Inwentaryzacja źródeł ciepła na terenie Piastowa

W związku z przystąpieniem do realizacji działań w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020” finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, w miesiącach październik 2020-kwiecień 2021. Na terenie Gminy Miasta Piastów przeprowadzana będzie inwentaryzacja źródeł ciepła.

czytaj więcej

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców, w wersji pilotażowej będzie funkcjonowało na terenie garnizonu stołecznego Warszawy, Podlasia i Pomorza.

czytaj więcej

Uwaga na dopalacze

W ostatnim czasie w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

czytaj więcej

 Powrót