Sprawy społeczne

Zmiana terminu i miejsca bezpłatnych konsultacji ze...

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy o możliwości skorzystania z bezpłatnych konsultacji ze specjalistą psychoterapii uzależnień. Konsultacje są skierowane do osób żyjących w bliskiej relacji z osobą uzależnioną od alkoholu i/lub innych substancji psychoaktywnych czy zachowań (hazardu, gier komputerowych, Internetu, pracy, zakupów), które z tego powodu doświadczają problemów emocjonalnych oraz nie wiedzą jak sobie z nimi poradzić, mają poczucie, że ich życie utknęło w jakimś martwym punkcie i potrzebują impulsu, aby ruszyć do przodu, przeżywają wiele trudności, frustracji i przykrych sytuacji oraz mają wrażenie, że są z tym sami. Być może to jest ten moment, w którym warto byłoby zastanowić się po co przedłużać swoje cierpienie i zwrócić się po profesjonalną pomoc.

czytaj więcej

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa

Starostwo Powiatowe w Pruszkowie przekazuje informacje dla mieszkańców dot. jednostek nieodpłatnego poradnictwa. Lista sporządzona zgodnie z art. 8a ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawne.

czytaj więcej

Numery PESEL dla obywateli Ukrainy

Szanowni Państwo,

Od środy 16 marca br., możliwe jest nadawanie numerów PESEL osobom, które opuściły Ukrainę po 24 lutego br. Posiadanie numeru PESEL umożliwi zalegalizowanie pobytu w Polsce na okres do 18 miesięcy, skorzystanie z opieki zdrowotnej czy pomocy społecznej oraz podjęcie pracy.

czytaj więcej

Psychoterapia uzależnień - bezpłatne konsultacje

Jak nadmierne picie wpływa na funkcjonowanie rodziny? „Życie z osobą, która nadużywa alkoholu, jest bardzo trudne. Czasami zbyt trudne, aby radzić sobie z nim tak, jakbyśmy tego chcieli. W takich sytuacjach nic nie jest oczywiste i nic nie jest proste. Nie jest oczywiste, że np. mąż/żona odbierze po pracy dziecko z przedszkola, chociaż się do tego zobowiązał/a. Nie jest oczywiste, że wróci o zapowiadanej i uzgod­nionej wcześniej porze. Nie jest oczywiste, że na wspólnej uroczysto­ści rodzinnej nie przyniesie rodzinie wstydu swoim zachowaniem itp. A nie jest to proste, ponieważ słychać wokół rady: zostaw go, przestań go kontrolować, wyprowadź się itp.

czytaj więcej

Telefony Zaufania, Linie Wsparcia, Poradnie telefoniczne i...

Szanowni Mieszkańcy! Przekazujemy aktualne, ważne telefony, które mogą okazać się pomocne w rozwiązywaniu różnych problemów życia codziennego związanych m.in. z wychowywaniem dzieci - ich problemami w szkole czy sięganiem przez nich po środki psychoaktywne, uzależnieniami dorosłych (od alkoholu czy narkotyków), przemocą w rodzinie i poza nią, jak również utratą naszych bliskich, samotnością czy kryzysami emocjonalnymi i depresją. Szukanie pomocy jest pierwszym krokiem do zmiany swojej sytuacji, a także szansą na odreagowanie emocjonalne i zmniejszenie lęku. Nie wahajmy się! Poprośmy o pomoc specjalistę, aby móc wrócić do równowagi!

czytaj więcej

Grupy rodzinne Al-Anon

Siła i nadzieja dla rodzin i przyjaciół alkoholików

Al-Anon to ludzie, którzy tak jak i Ty, martwią się, że ktoś z bliskich pije za dużo. Choroba alkoholowa wpływa na każdego członka rodziny. Otoczenie pijącego zostaje przez tę chorobę jakby „napromieniowane”, zachowanie najbliższych zmienia się, choć oni sami często tego nie widzą. Rodziny i przyjaciele alkoholika otrzymują w Al-Anon szansę uczenia się od siebie nawzajem, jak – mimo choroby – żyć w sposób satysfakcjonujący i szczęśliwy.

czytaj więcej

Rodzina 500+

Program „Rodzina 500 plus” ruszył w całej Polsce już w kwietniu tego roku. To pierwsze tak szerokie wsparcie polskich rodzin po 1989 roku. Na terenie Miasta Piastów jest realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej,
Al. Tysiąclecia 3, 05-820 Piastów.
tel. 22 753 41 42

Szczegóły na stronie www.mops.piastow.pl w zakładce Rodzina 500+: zobacz

czytaj więcej

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Szanowni Państwo,

w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną przypominamy, iż w celu skontaktowania się z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Punktem Interwencji Kryzysowej należy  dzwonić pod niżej wskazane numery telefonów:

nr tel. 508-220-205  - Wojciech Stanaszek – Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

nr tel. 510-213-749 -  Michał Koperski – członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (GKRPA) – dyżury prowadzone są w każdy poniedziałek (z wyjątkiem świąt) w godzinach 18:00 -20:00, przy ul.11-go Listopada 8, klatka A, p. II (e-mail: gkrpa@piastow.pl).

Adres: ul.11-go Listopada 8
klatka A
tel/fax 22 77 05 215
e-mail: gkrpa@piastow.pl
e-mail: profilaktyka@piastow.pl

czytaj więcej

 Powrót