Telefony Zaufania, Linie Wsparcia, Poradnie telefoniczne i e-mailowe

Szanowni Mieszkańcy! Przekazujemy aktualne, ważne telefony, które mogą okazać się pomocne w rozwiązywaniu różnych problemów życia codziennego związanych m.in. z wychowywaniem dzieci - ich problemami w szkole czy sięganiem przez nich po środki psychoaktywne, uzależnieniami dorosłych (od alkoholu czy narkotyków), przemocą w rodzinie i poza nią, jak również utratą naszych bliskich, samotnością czy kryzysami emocjonalnymi i depresją. Szukanie pomocy jest pierwszym krokiem do zmiany swojej sytuacji, a także szansą na odreagowanie emocjonalne i zmniejszenie lęku. Nie wahajmy się! Poprośmy o pomoc specjalistę, aby móc wrócić do równowagi!




Ogólnopolskie Telefony Zaufania, Linie Wsparcia, Poradnie telefoniczne i e-mailowe.

116 111 Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży

(bezpłatny, całodobowy/7 dni w tygodniu)

Zadzwoń, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć. Pod wskazanym numerem telefonu możesz porozmawiać o wszystkim: o przyjaźni, miłości, dojrzewaniu, kontaktach z rodzicami czy rodzeństwem, problemach w szkole, a także o przemocy, której być może doświadczasz lub jesteś jej świadkiem.

Możesz też, poprzez stronę www.116111.pl przesłać wiadomość.


800 080 222 Linia Dzieciom

(całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży, rodziców
oraz nauczycieli).

Jesteś dzieckiem lub nastolatkiem:

masz problemy w szkole lub w domu?
potrzebujesz z kimś porozmawiać?
czujesz się przygnębiony?
jesteś ofiarą przemocy?
myślisz, że „jest z Tobą coś nie tak”?

Jesteś rodzicem lub opiekunem:

masz problem z dzieckiem, dorastającym
nastolatkiem i nie wiesz jak mu pomóc?

Skorzystaj z pomocy anonimowej infolinii lub opisz swój problem w wiadomości (porady@liniadzieciom.pl) albo porozmawiaj na czacie poprzez stronę: http://www.liniadzieciom.pl/.


800 12 12 12 Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

(bezpłatny, całodobowy/7 dni w tygodniu)

Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać? Pod telefonem czekają tam na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą. Nie musisz się przedstawiać ani mówić, skąd dzwonisz. Możesz pozostać całkowicie anonimowy. Nikt się nie dowie o tej rozmowie, ani rodzice, ani szkoła, ani znajomi. Eksperci z Telefonu Zaufania pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, jak się zachować, gdzie znaleźć konkretne wsparcie. Pod numer interwencyjny mogą też dzwonić osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich.

Możesz też napisać do ekspertów na czacie, który znajdziesz na stronie Rzecznika: www.brpd.gov.pl.


800 100 100 Infolinia dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci

(bezpłatna pomoc dostępna pon.-pt. w godz. 11:00 - 17:00)

Pomoc dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie pomocy psychologicznej dla dzieci przeżywających kłopoty i trudności takie jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja i obniżony nastrój, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Ponadto terapeuci i prawnicy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę udzielają konsultacji w zakresie podejmowania interwencji w przypadku podejrzenia przestępstw wobec dzieci, w szczególności wykorzystywania seksualnego, oraz pomocy psychologicznej dla dzieci doświadczonych przemocą i wykorzystywaniem seksualnym i uczestniczących w charakterze świadków i pokrzywdzonych w procedurach prawnych.

Porady i konsultacje e-mail: pomoc@800100100.pl.


800 120 002 Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”

(bezpłatna pomoc dostępna przez całą dobę)

Zadzwoń, jeśli ktoś w Twojej rodzinie krzywdzi Cię – bije lub obraża. Możesz opowiedzieć o swojej sytuacji i uzyskać pomoc i wsparcie, a także dowiedzieć się gdzie szukać pomocy w Twoim otoczeniu. 


600 07 07 17 Fundacja Centrum Praw Kobiet

(całodobowy, ogólnopolski telefon interwencyjny)

Pomoc skierowana do kobiet znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych – doświadczających różnego rodzaju przemocy. W przypadku natychmiastowej interwencji, kobiety wraz z dziećmi mogą skorzystać z bezpiecznego schronienia w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia w Warszawie (kontakt przez telefon interwencyjny).

Zdalne konsultacje ze specjalistami (psychologiem, prawnikiem) od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00

tel. 509-790-232
e-mail: sekretariat@cpk.org.pl

Porady mailowe:
prawne: porady.prawne@cpk.org.pl
psychologiczne: porady.psychologiczne@cpk.org.pl
socjalne: pomoc@cpk.org.pl


888 88 33 88  Telefon dla kobiet (w tym kobiet transseksualnych) i dziewcząt powyżej 15. roku życia doświadczających przemocy w rodzinie i poza nią

(bezpłatny, czynny pn. – pt. w godzinach 8.00-20.00)

Możesz liczyć na poufność i anonimowość oraz uzyskać wsparcie psychologiczne i prawne. Jeśli nie chcesz dzwonić, to skontaktuj się poprzez 

e-mail: POMOC@FEMINOTEKA.PLlub bezpłatną aplikację AvonAlert.pl (pomoc udzielana jest przez Fundację Feminoteka).


116 123 Poradnia telefoniczna dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym

(bezpłatna, dostępna pn. – pt. w godz. 14:00-22:00)

Pomoc skierowana do osób będących w kryzysie emocjonalnym związanym np. z problemami w małżeństwie, trudnościami w związkach, przemocą w rodzinie, problemami w relacjach z bliskimi, utratą bliskiej osoby, uzależnieniami, poczuciem samotności, depresją, niepełnosprawnością, bezrobociem, zadłużeniem oraz zaburzeniami psychicznymi.

Poradnia e-mail pod adresem: poradnia@116123.edu.pl.


22 484 88 01Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA

Podejrzewasz, że masz depresję? Wiesz, że chorujesz na depresję, lecz nadal masz opory przed pójściem do specjalisty? Jesteś w trakcie leczenia, ale leki nie działają? Twój bliski jest chory na depresję, a Ty nie wiesz jak możesz mu pomóc?

Nie wstydź się zadzwonić, specjaliści czekają na Twój telefon.

Dyżury psychologów:Dyżury psychiatrów:

poniedziałek 15.00 - 20.00czwartek 16:00 - 21:00
wtorek 15:00 - 20:00piątek 15.00 - 20.00
środa 10.00 - 15.00
piątek 10.00 - 15.00
niedziela 15:00 - 20:00


800 108 108 Linia wsparcia dla osób po stracie bliskich.

(bezpłatna pomoc dostępna pon.-pt. w godz. 14:00 - 20:00)

Pomoc adresowana jest do wszystkich osób w żałobie, które potrzebują pomocy. Dzwoniący mogą anonimowo porozmawiać o swojej sytuacji, otrzymać wsparcie, zasięgnąć porady.


801 140 068 Pomarańczowa Linia

(bezpłatna pomoc dostępna pon.-pt. w godz. 14:00 - 20:00)

Pomoc i wsparcie dla rodziców i opiekunów, obawiających się o bezpieczeństwo i zdrowie swoich dzieci, mających poczucie, że są bezradni wobec faktu sięgania przez nastolatka po alkohol lub inne środki psychoaktywne (narkotyki, leki, itp.).

Możliwe są również konsultacje e-mailowe: pomoc@pomaranczowalinia.pl.


801 199 990Ogólnopolski Telefon Zaufania „Narkotyki – Narkomania”

(bezpłatny, czynny codziennie w godz. 16:00-21:00)

Dzwoniąc, uzyskasz informacje na temat systemu interwencji, leczenia i adresów konkretnych placówek, a także skorzystasz z profesjonalnych porad nt. mechanizmów uzależnienia czy motywowania do leczenia, jak również wsparcia psychologicznego.


801-033-242Infolinia Wspólnoty Anonimowych Alkoholików

(czynna we wszystkie dni tygodnia w godz. 8:00-22:00)

Masz problem z alkoholem? Chcesz przestać pić? Szukasz pomocy? Zadzwoń, a uzyskasz wsparcie oraz informacje o spotkaniach grup AA. Możesz też skontaktować się e-mailowo: aa@aa.org.pl lub za pomocą czatu poprzez stronę: https://aa24.pl/pl.


 Powrót