Święto SP 5

1 LUTEGO MIJA 77. ROCZNICA AKCJI BOJOWEJ KUTSCHERA, jest to dzień Święta naszej Szkoły noszącej imię Zbigniewa Gęsickiego „Juno”- uczestnika tej akcji. Jest to ważny moment w życiu naszej społeczności, dlatego zawsze obchodzimy go bardzo uroczyście. W tym roku pandemia wymogła na nas inną formułę tego wydarzenia, ale jesteśmy przekonani, że będzie to tak samo ciekawe przeżycie jak zawsze.

Z tej okazji pragniemy zaprezentować Państwu program słowno- muzyczny pt. „Postać Zbigniewa Gęsickiego „Juno” sercem malowana”, w którym wykorzystano wspomnienia pani Bożeny Żybułtowskiej- Gołaszewskiej. W przedstawieniu udział biorą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 i nasi Przyjaciele- absolwenci byłego Gimnazjum nr 1.

Warto tym słowom i piosenkom poświęcić chwilę uwagi, bo mówią o ważnych wartościach i pięknych, choć niekiedy trudnych, przeżyciach.

Zachęcamy również do odwiedzenia strony naszej szkoły, gdzie znajdują się propozycje filmowe dotyczące Zbigniewa Gęsickiego, samej Akcji i garść wspomnień z tradycyjnych obchodów Święta upamiętniającego ten wyjątkowy czyn z 1944.

Zapraszamy do obejrzenia programu artystycznego, zapoznania się z wyżej wspomnianymi materiałami, życząc miłych wrażeń i ciekawych refleksji.
Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 5 w Piastowie


Oficjalna strona Szkoły: https://sp5piastow.edu.pl/


 Powrót