Semper Iuvenes - Przybieżeli do Betlejem

Święta są czasem radości i rodzinnego ciepła. Powinniśmy móc zgromadzić się z najbliższymi, łamać się opłatkiem, wspólnie biesiadować i kolędować.

Ten rok jest jednak inny. Musieliśmy nauczyć się, jak utrzymać wewnętrzną bliskość pomimo zachowania przymusowego dystansu. Jak poczuć tę świąteczną atmosferę, gdy wokół świat stanął na głowie i nic nie jest takie, jak być powinno. To, co łączy nas w Boże Narodzenie, to kolęda. Niesie bowiem dobrą nowinę i nadzieję, że wszystko narodzi się na nowo i znów będziemy mogli być razem. Niestety, w dalszym ciągu nie wiemy, kiedy to nastąpi. Sytuacja wokół jest trudna dla wszystkich, przede wszystkim jednak dla dzieci, które zostały wyrwane ze swojego normalnego życia - od szkoły i przyjaciół. Nie mogą one, wzorem lat ubiegłych, spotkać się ze znajomymi w czasie wspólnej wigilii w klasach, nie śpiewają na lekcjach kolęd, nie wymienią się prezentami. Jednak, pomimo całego tego zwariowanego czasu, nie zapominają o Świętach.


Wokół nas dzieje się wiele złego. Chcąc na chwilę zapomnieć o całej tej sytuacji uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Piastowie postanowili wziąć udział  w projekcie zorganizowanym w ich placówce - w dzisiejszych czasach, oczywiście zdalnym. Postanowili przyłączyć się do wspólnego kolędowania. Zadanie wcale nie było takie łatwe. Każdy z chętnych uczniów musiał nagrać film, na którym wykonuje kolędę "Przybieżeli do Betlejem". Wszystkie filmy posłużyły następnie do stworzenia wspólnego teledysku, który został udostępniony m.in. na szkolnym Facebooku.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia teledysku i wysłuchania kolędy w wykonaniu naszych uczniów - członków szkolnego chóru Semper Iuvenes: TUTAJ


Miejmy nadzieję, że nasze wspólne dzieło rozgrzeje Państwa serca i napełni je nadzieją. Wesołych świąt Bożego Narodzenia!


 Powrót