Dzień patrona szkoły - niemy film

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Być jak Maria Skłodowska-Curie”, a także z okazji Święta Patrona szkoły, które przypada w marcu, nasi wspaniali uczniowie z klasy 2A pod opieką p. Edyty Oziembłowskiej oraz Moniki Wiadernej, nagrali film w konwencji kina niemego, którego celem było szerzenie wśród uczniów wiedzy o życiu i osiągnięciach patrona szkoły. Realizacja powyższego przedsięwzięcia była także okazją do poznania zwyczajów, jakie panowały za czasów Marii Skłodowskiej- Curie.

Podczas prób dzieci miały okazję przekonać, jak bardzo różni się praca aktora na planie filmu niemego od dźwiękowego. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani w przygotowaniach do nagrania. Bardzo cieszyli się , że mogą zgłaszać swoje pomysły na przedstawienie danej scenki. Było mnóstwo śmiechu i … powtórek.

Podczas nagrania wszyscy byli bardzo przejęci. Niełatwo było wystąpić pierwszy raz przed kamerą. Stres był ogromny, ale chęć zaprezentowania społeczności szkolnej filmu w wersji kina niemego, zwyciężyła z tremą!

Udało się!!! A uwieńczeniem sukcesu, było otrzymanie z rąk Pani Dyrektor Anny Depta nagrody filmowej.

Dziękujemy wszystkim rodzicom uczniów klasy 2a za zaangażowanie i pomoc.

Obejrzyj film: TUTAJ Powrót