Wsparcie MOPS dla seniorów i osób chorych

Uwaga! Seniorzy i osoby chore, które nie maja możliwości skorzystania z pomocy sąsiadów i rodziny w realizacji zakupów spożywczych czy też czystościowych mogą dzwonić do MOPS pod numer 733 888 442.

Pod tym numerem uzyskają informację o możliwościach i zasadach dostarczenia zakupów bez konieczności wychodzenia z domuOsoba kontaktująca się z Państwem w miejscu zamieszkania wcześniej umówi się poprzez kontakt telefoniczny z w/w numeru. Jest to niezbędne aby uniknąć kontaktu z oszustami, którzy już pojawili się wg doniesień medialnych w kraju.


Powyższa forma pomocy będzie mieć na celu dostarczenie podstawowych środków żywnościowych takich jak pieczywo, kasze, puszki mięsne czy rybne podstawowe warzywa, mleko czy leki, pampersy środki czystości.

Uwaga! Zakupy te będą realizowane za własną gotówkę osoby zgłaszającej się do MOPS.


MOPS Piastów prosi jednocześnie Piastowian o empatyczne podejście do starszych sąsiadów i wyjście z inicjatywą sąsiedzką w powyższej sprawie ponieważ mała kadra MOPS nie zdoła pomóc wszystkim potrzebującym. Trudna sytuacja epidemiczna nie może bowiem sparaliżować bieżącej pracy Ośrodka.


 Powrót