Szlachetna Paczka

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Od lat łączy rodziny żyjące w niezawinionej biedzie oraz darczyńców, którzy przy współpracy z wolontariuszami przygotowują wyjątkowe paczki świąteczne potrzebujących. Dzięki innowacyjnemu podejściu i standardom działania projektu, rodziny żyjące w trudnej sytuacji materialnej otrzymują konkretną, dopasowaną do ich potrzeb pomoc.


W Piastowie projekt realizowany jest po raz pierwszy. Szacujemy, że pomoc dostanie w tym roku ok. 40 rodzin.

Zbudowanie Drużyny Szlachetnej Paczki, w której ludzie inspirują się do podejmowania wyzwań, przekraczania siebie oraz wydobywają z każdego to, co najpiękniejsze - to pierwsze i najważniejsze zadanie Projektu i jego Wolontariuszy. Osoby, które zaangażują się w projekt realnie zmienią świat wokół nich na lepsze. Jeśli chcesz współtworzyć projekt w naszym mieście – zgłoś się. W zeszłym roku Szlachetna Paczka Zjednoczyła prawie 1 000 000 Polaków.

Szlachetna Paczka to nie tylko pomoc materialna. To przede wszystkim spotkanie drugiego człowieka, jego sytuacji, historii życia. To spotkanie osób, które stają się dla siebie ważne, które będą się wspierać i motywować, inspirować do działania, do zmiany, do rozwoju. Wolontariusz Paczki dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni nie chcą albo się boją. Dla wielu potrzebujących już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są osamotnieni.

Na podstawie opisu sytuacji sporządzanego przez wolontariusza darczyńca przygotowuje paczkę dla konkretnej rodziny.SuperW jednoczą bogatych i biednych w swoich miastach.

Gorąco namawiam wszystkich do włączenia się w akcję pomocy najbardziej potrzebującym, w ramach kampanii "Szlachetna Paczka". Możemy dać dużo radości tym, którzy jej bardzo potrzebują. Wszelkich informacji i wskazówek jak działać udzieli Joanna Bugaj, lider regionu Piastów. Aktualne działania w regionie można śledzić na facebooku.

Projekt został objęty honorowym patronatem Burmistrza Grzegorza Szuplewskiego.

Wartości Projektu:

- Zmiana siebie samego dla innych

- Jedność – wszystko robimy dla wspólnego dobra

- Bohaterstwo – ryzykujemy i przeciwstawiamy się trudnościom

- Zaufanie – cienka, niewidzialna nić porozumienia, która buduje poczucie bezpieczeństwa

- Odpowiedzialność – realizujemy swoje zadania od początku do końca

- Szlachetność – ofiarujemy pomoc, której częścią jesteśmy my sami

Dołącz do drużyny SuperW:

Aplikuj jeśli:

 • masz w sobie chęć realnej pomocy i kochasz ludzi
 • chcesz się rozwijać i brać udział w szkoleniach
 • lubisz pracę na wysokich obrotach i nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych
 • chcesz być częścią prestiżowej drużyny SuperW
 • masz ukończone 18 lat

Co możesz zyskać:

 • realną zmianę miejsca, w którym mieszkasz
 • radość niesienia pomocy
 • rozwój cenionych na rynku pracy kompetencji m.in. komunikacji, organizacji własnego czasu, budowanie relacji z innymi, motywowanie
 • szansę na sprawdzenie się w działaniu
 • udział w szkoleniach
 • nową Paczkę przyjaciół i znajomych

e-mail: szlachetnapaczka.piastow@gmail.com

facebook: facebook.com/szlachetnapaczkapiastow


 Powrót