Dekoracje świąteczne

Kategoria: sprawy różne
Autor: Agata Sadowska
Pytanie z dnia 22.12.2016 r.

Pytanie:

SZANOWNY PANIE BURMISTRZU OD KILKU LAT OBSERWUJE DEKORACJE SWIĄTECZNA NASZEGO MIASTA PIASTOWA NAPRAWDĘ ROBI DUŻE WRAŻENIE , ALE TYLKO CENTRU JEST TAK PIĘKNIE OŚWIETLONE.

ZADAJE SOBIE PYTANIE CZY MY MIESZKAŃCY PÓŁNOCNEJ STRONY MIASTA (BOHATERÓW WOLNOŚCI, PIŁSUDSKIEGO ) JESTEŚMY GORSZĄ KATEGORIĄ SPOŁECZNOŚCI I NIE ZASŁUGUJEMY NA CHOĆ ODROBINĘ ŚWIATEŁKA BOŻONARODZENIOWEGO / MIASTO O NAS ZAPOMNIAŁO Z POWAŻANIEM AGATA SADKOWSKA Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA PANU I WSZYSTKIM PRACOWNIKOM URZĘDU MIASTA PIASTÓW SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA ZDROWIA I WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI , ŻYCZĘ , ABY NADCHODZĄCE DNI UPŁYNĘŁY PAŃSTWU W PEŁNEJ MIŁOŚCI I RODZINNEJ ATMOSFERZE..

Odpowiedź:

Dzień dobry,
Poniżej przedstawiam rozkład świątecznego oświetlenia na ulicach Piastowa.
Co roku staramy się zwiększać ich ilość.
Nowe oświetlenie w parku im. Bogny i Jerzego Sokorskich zostało podarowane miastu przez firmę Multidekor w ramach konkursu "Udekoruj swój Piastów na święta"

Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek.
Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia
                                       Życzą
                     Burmistrz Miasta Piastowa
                                       oraz  
                     Pracownicy Urzędu Miejskiego


Zakres dekorowania Miasta w okresie Bożonarodzeniowym w głównej mierze wynika z ilości środków finansowych przeznaczonych na ten cel. Obecnie na terenie Miasta zamontowanych jest 110 dekoracji, z czego 60 po stronie północnej Miasta. Roczny koszt, montażu i demontażu ozdób świątecznych wynosi około 35 000 zł.  W 2015 roku wymieniane były węże led w dekoracjach, co kosztowało Miasto bez mała 70 000 zł. Obecnie objęte są one jeszcze gwarancją, więc nie ponosimy kosztów przeglądu i naprawy dekoracji przed montażem.
W budżecie na rok 2017 na zakup, montaż i demontaż ozdób przeznaczonych zostało 40 000 zł. Jeżeli uda się wygospodarować dodatkowe środki finansowe, to na pewno będziemy montowali dekoracje na innych ulicach. W chwili obecnej chcemy, aby ponownie były one zamontowane na ulicy Józefa Sowińskiego (były tam montowane przed 2010 rokiem). Będziemy również brali pod uwagę Pani sugestie, aby zamontować ozdoby również na ulicy Bohaterów Wolności i Piłsudskiego jednak ze względu na koszty nie możemy obiecać , że nastąpi to w 2017 roku.


 Powrót