Finanse miast jako czynnik rozwoju lokalnego

18 czerwca zapraszamy na kolejne, piąte już seminarium on-line zorganizowane przez Związek Miast Polskich w ramach Forum Rozwoju Lokalnego z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce”. Tym razem tematem spotkania będą finanse jako istotny czynnik rozwoju lokalnego.

Podczas seminarium zastanowimy się, jakimi mechanizmami uruchamiać wewnętrzne potencjały małych i średnich miast w trudnej sytuacji finansowej, jak szukać oszczędności i minimalizować straty, aby utrzymać płynność finansową, jak zarządzać zadłużeniem, czy jak korzystać z tarczy antykryzysowej. 
Pokażemy także ofertę instytucji finansowych adresowaną do miast, w tym nowe jej elementy oraz zapoznamy się z doświadczeniami miast – Ciechanowa, Wyszkowa, Olsztyna, Zduńskiej Woli i Sieradza - dotyczącymi między innymi pozytywnego wpływu uporządkowania gospodarki nieruchomościami czy wsparcia lokalnego biznesu na budżety miast.

Program seminarium - w załączeniu.

18 czerwca zapraszamy do oglądania transmisji online z seminarium na profilu ZMP na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiazekMiastPolskich/posts/1421966694661644


 Powrót