A Wersja graficzna
A- A A+

Wymianka w plenerze

Zapraszamy na kolejną, plenerową wymianę książkową zaplanowaną na dzień 4 października przy Dworcu PKP w Piastowie. Akcja organizowana jest w ramach projektu Półki do Spółki realizowanego przez Stowarzyszenie Możesz i sympatyków wymianki.

Dodatkowe informacje na stronie społecznościowej wydarzenia: https://www.facebook.com/events/330939524820449

Regulamin i informacje organizacyjne

1. Spotkanie odbędzie się 4 października w godzinach 14.00-16.00 w miejscówce na powietrzu - zajmiemy jeden ze stolików i być może murek przy Stacyjka Cafe&More Piastów, czyli na dworcu PKP w Piastowie od strony ul. Dworcowej. W razie deszczu schowam się pod dach peronu.

2. Tym razem nie zabieram dużej puli książek - powiedzmy, że będę miał ok 60 sztuk i tym razem limit na wymianę zwiększamy do 6 sztuk - zobaczymy jak nam to wyjdzie i może w przyszłości będziemy to zwiększać. Postaram się je tak eksponować, by nie było konieczności ich dotykania bez potrzeby.

3. Realizacja spotkania zależy od sytuacji epidemiologicznej więc zastrzegamy możliwość odwołania nawet na ostatniej chwili za co przepraszamy. Prosimy też Was o przestrzeganie - nawet nadmiarowe - zasad bezpieczeństwa co obejmuje:
- używanie maseczek zakrywających usta i nos jeżeli podchodzicie do innych ludzi na mniej niż 4 metry
- używanie płynów dezynfekujących do rąk przed i po a najlepiej rękawiczek jeżeli dotykacie książek
- po ich przyniesieniu do domu odczekajcie 72 godziny zanim będziecie ich dotykać
- nie podchodźcie do stolika, poczekajcie z daleka jeżeli ktoś już przy nim stoi - będę prosił, by nie zatrzymywać się jednorazowo przy nim zbyt długo - wiem że to wymaga cierpliwości, ale bezpieczeństwo Wasze i innych jest najważniejsze.

4. Stacyjka Cafe&More Piastów jest miejscem niewielkim, ale ma kilka stolików na zewnątrz, więc zachęcam, by po prostu przyjść na dłuższą chwilę, napić się kawy, coś zjeść (fajne słodkości), a wtedy macie szansę na upolowanie ciekawszych tytułów niż jednorazowe zerknięcie na stół wymiankowy. Ci co korzystali z wymianek wiedzą, że okazje pojawiają się czasem bardzo nieoczekiwanie - to od Was zależy pula, więc nie przynoście byle czego jeżeli liczycie na upolowanie cennych tytułów. Nawet jeżeli nie znajdziecie tym razem czegoś dla siebie w zamian za oddane tytuły, dostajecie kupon który jest ważny na wszystkich spotkaniach (honorujemy również kupony z zaprzyjaźnionych akcji wymianek w Ożarowie oraz Pruszkowie.

Regulamin Wymiany Książek w ramach akcji

Półki do spółki

§1
Zasady uczestnictwa
Akcja wymiany książek odbywać się będzie w godzinach 14.00-16.00 w dniu 4 października na zewnątrz przed Stacyjka Cafe&More Piastów (dworzec PKP w Piastowie od ulicy Dworcowej). Wstęp dla każdego Uczestnika wydarzenia jest wolny. Warunkiem uczestnictwa w wymianie jest przyniesienie przynajmniej jednej książki. Przyniesione książki przekazywane są do Organizatorów. Każdy Uczestnik wydarzenia może zabrać taką liczbę egzemplarzy, jaką ze sobą przyniósł.

§2
Przekazanie książek
Uczestnik oddając książki na wymianę akceptuje Regulamin oraz fakt bezpłatnego przekazania swoich książek na rzecz wydarzenia. Wraz z oddaniem książek na wydarzenie, Uczestnik traci do nich prawo i nie może domagać się ich zwrotu (choć jeżeli w danym momencie tytuły są dostępne może je pobrać z puli podobnie jak każdy inny tytuł). Podczas wydarzenia Uczestnik i Organizator nie może pobierać opłat za wymianę książek. Nie jest także dopuszczalna sprzedaż egzemplarzy. Dopuszcza się wymianę maksymalnie 6 książek, bez względu na rok ich wydania. Wymiana następuje na zasadach i proporcjach 1:1. Książki powinny być w dobrym stanie, zadbane i niezniszczone. Stan poszczególnych egzemplarzy zostanie zweryfikowany podczas wejścia. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo odrzucenia książki przyniesionej przez Uczestnika z powodu jej złego stanu lub przyniesienia książek nie akceptowanych przez organizatorów wymiany. Nie zostaną do niej dopuszczone: podręczniki szkolne, materiały do nauki języka obcego (z wyłączeniem literatury pięknej w języku obcym) czasopisma, wydawnictwa broszurowe (typu Harlequin). Organizatorzy nie przejmują nieregulaminowych książek w depozyt.

§3
Postanowienia końcowe
Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Możesz oraz nieformalna społeczność prowadząca od ponad 7 lat w Piastowie akcję społeczną Półki do Spółki. Organizatorzy działają w porozumieniu z innymi podmiotami na podstawie partnerstwa. Współpraca ma na celu usprawnienie organizacji oraz ich odpowiednią oprawę marketingową. Książki, które nie zostaną wybrane przez uczestników wykorzystane będą podczas następnej akcji wymiany książek lub przekazane na cele charytatywne (do bibliotek publicznych lub szpitalnych, świetlic dla dzieci, domów dziecka, na półki bookcrossingowe itp.) Uczestnik wyraża zgodę na wykonywanie zdjęć i ich późniejszą publikację oraz wykorzystanie swojego wizerunku poprzez umieszczenie go na stronie internetowej Stowarzyszenia i na portalu społecznościowym Facebook. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem decydują Organizatorzy. Powrót