Półki do Spółki na Tydzień Bibliotek

Nasza akcja społeczna dołącza do akcji Tydzień Bibliotek. W naszej Bibliotece Publicznej czekają na Was różne atrakcje, więc zaglądajcie niedługo na ich profil, a przynajmniej przez kilka godzin będziemy i my z naszymi książkami.
Na czym polegają Półki do Spółki? Zapraszamy do wymieniania się książkami - tyle ile przyniesiesz (maks 10 na osobę), możesz też wybrać dla siebie.

Zapraszamy stałych bywalców i zupełnie nowe osoby, które kochają książki. To zupełnie darmowa okazja do tego by wymienić swoje przeczytane książki, na inne, które nas zainteresują! Wystarczy żeby nie były zniszczone (prosimy by nie przynosić też rzeczy bezwartościowych jak stare podręczniki, Harlequiny itp.).

Możemy pogadać, zerkać na to co przyniosą inni, warto po prostu zostać chwilę dłużej, bo zawartość stołu wciąż się może zmieniać.

Będziemy tym razem dzięki gościnności naszej biblioteki razem z jej pracownikami w ramach Tygodnia Bibliotek.
Warto więc zajrzeć na dłużej, dbając oczywiście o zasady bezpieczeństwa związane z unikaniem zagrożenia covid-19 (maseczka nieobowiązkowa ale zachęcamy, szczególnie jeżeli ktoś czuje się nietęgo, płyn do rąk, dystans). Spotkanie jest darmowe, nie pobieramy żadnych dotacji, nie zarabiamy na tym, po prostu kochamy książki.

Czekamy od 11.00 pewnie do 13.30. Szukajcie nas w środku Biblioteki na ul. 11 Listopada (budynek Liceum) lub jeżeli się uda na tarasie na zewnątrz.

Masz jakieś pozycje, które na półkach tylko zbierają kurz, przeczytane albo podwójne egzemplarze? Daj im szanse na drugie życie! Zobaczysz, że mogą jeszcze kogoś zainteresować i ucieszyć!

Zapraszajcie znajomych - im więcej osób tym ciekawiej się robi przy wymienianiu!

Pomysłodawcami projektu Półki do Spółki byli członkowie Stowarzyszenie Możesz z Piastowa, ale od dłuższego czasu w organizację zaangażowanych jest spora grupa ludzi dobrej woli nie tylko z naszego miasta, ale i z Warszawy. Chcemy jednak by Półki do Spółki kojarzone były właśnie z Piastowem, bo tu zrodziła się ta inicjatywa.


 Powrót