Półki do spółki zagrają z WOŚP

Już po raz siódmy chcemy naszą lokalną akcją społeczną wesprzeć Piastowski Sztab WOŚP i wraz z Wami świętować radośnie zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Byliście już na naszych spotkaniach wymiankowych? Jeżeli tak, to wiecie, że warto wpaść, a jeżeli nie, najwyższy czas to nadrobić. To zupełnie darmowa okazja do tego by wymienić swoje przeczytane książki, na inne, które nas zainteresują!

Wystarczy żeby nie były zniszczone (prosimy by nie przynosić też rzeczy bezwartościowych jak stare podręczniki, Harlequiny itp.).
Tym razem nasze stoły rozstawimy (prawdopodobnie) w holu kina - na zaproszenie piastowskiego Sztabu WOŚP oraz Miejskiego Ośrodka Kultury. Nie zabraknie ciekawych tytułów, a ponieważ to wyjątkowy dzień można nie tylko się wymieniać, ale można też coś wybrać dla siebie z wyłożonych książek i wrzucić datek do puszki. Jeden raz w roku nie musisz mieć książek na wymianę ani kuponów z poprzednich spotkań!

Można też przynieść jakieś swoje książki, które może okażą się smakowitym kąskiem i skłonią kogoś do wrzucenia hojniejszego datku.

Godziny jeszcze potwierdzimy: wstępnie to od 11 do 14.

Spotkanie musi odbywać się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i liczymy też na Waszą uważność w tej sprawie! Tu nie ma miejsca na lekceważenie ryzyka, lepiej dmuchać na zimne, ze względu na innych.

Na czym polega nasza akcja? Na wymianie książek - sztuka za sztukę!

Masz jakieś pozycje, które na półkach tylko zbierają kurz, przeczytane albo podwójne egzemplarze? Daj im szanse na drugie życie! Zobaczysz, że mogą jeszcze kogoś zainteresować i ucieszyć! Jeżeli nie są zniszczone, przynieś je ze sobą, a tyle samo (maksymalnie 10 na osobę) będziesz mógł wybrać z tego co przyniosą inni.

Pomysł akcji społecznej zrodził się w szeregach Stowarzyszenia Możesz, dziś gromadzi wolontariuszy nawet spoza Piastowa. To właśnie w naszym mieście chcemy jednak działać.

Dodatkowe informacje na stronie społecznościowej wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1341072176666059


 Powrót