A Wersja graficzna
A- A A+

Piknikowa wymiana książek

Nasza społeczna akcja wymiany książek tym razem gościnnie (po raz piąty zdaje się) na festynie rodzinnym w Szkole Podstawowej nr 4 w Piastowie. Ale nie martwcie się - impreza nie jest tylko dla uczniów i rodziców - zapraszamy wszystkich i to najlepiej z dzieciakami, bo atrakcji zawsze co niemiara! Będą np. przyjaciele z Graty z Chaty Piastów
Szczegóły wydarzenia będziemy jeszcze ogłaszać, ale jedno jest pewne - nasze stoisko pod namiotem na pewno się pojawi!


Na czym polega nasza akcja? Na wymianie książek - sztuka za sztukę! Masz jakieś pozycje, które na półkach tylko zbierają kurz, przeczytane albo podwójne egzemplarze? Daj im szanse na drugie życie! Zobaczysz, że mogą jeszcze kogoś zainteresować i ucieszyć! Jeżeli nie są zniszczone, przynieś je ze sobą, a tyle samo (maksymalnie 10 na osobę) będziesz mógł wybrać z tego co przyniosą inni.

A jeżeli nie masz na wymianę, a coś u nas wypatrzysz - po prostu powiedz, zobaczymy co się da zrobić. Może wesprzesz datkiem bibliotekę szkolną - dzięki temu kupowane są nowości, a od nas dostaniesz to co będziesz chciał.

Czekamy od 10 do 14 (Uwaga organizatorzy dopiero potwierdzą te godziny, możliwe, że czas funkcjonowania naszego stanowiska będzie ciut krótszy). Warto wpaść na dłuższy czas, bo nowe książki mogą pojawić się w każdej chwili, a zwykle zainteresowanie nowościami jest spore i wiecznie leżeć nie będą.

Zapraszajcie znajomych - im więcej osób tym ciekawiej się robi przy wymienianiu! Wstęp - za darmo! Ale warto zabrać ze sobą jakieś zaskórniaki, bo na różnych stoiskach pojawią się różne atrakcje przygotowane przez rodziców (np. ciasta), którzy w ten sposób zbierają fundusze dla szkoły.

Organizatorami Półek do Spółki jest grupa wolontariuszy i pasjonatów związana m.in. ze Stowarzyszenie Możesz. W piknik zaangażowanych jest mnóstwo organizacji i ludzi dobrej woli, m.in. harcerze, straż pożarna i przede wszystkim rodzice dzieci z SP4


 Powrót