Noc Muzeów 2022 w Muzeum Dulag 121

W ramach tegorocznej edycji Nocy Muzeów w Muzeum Dulag 121 będzie można zapoznać się nie tylkoze stałą ekspozycją muzealną, ale również z wystawą planszową poświęconą historii cyklizmu i Towarzystwa Cyklistów w Pruszkowie. W Muzeum Dulag 121 na jeden dzień zagości również Mobilne Muzeum Rowerów z Radomia, które zaprezentuje kolekcje zabytkowych bicyklów i zapewni wyśmienitą zabawę dla najmłodszych gości. Muzeum będzie czynne od 17:00 do północy. Do wzięcia udziału w Nocy Muzeów zapraszamy też gości z Ukrainy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

W programie:

17. – 24. – Zwiedzanie ekspozycji stałej Muzeum Dulag 121 i wystawy planszowej poświęconej historiicyklizmu i Towarzystwa Cyklistów w Pruszkowie. Treść obu wystaw będzie dostępna również w języku ukraińskim.

17. – 24. – Prezentacja zabytkowych rowerów przygotowana przez Mobilne Muzeum Rowerów z Radomia

17. – 20. – Gry i zabawy dla dzieci zorganizowane przez Mobilne Muzeum Rowerów i animatorów Muzeum Dulag 121.

Do wzięcia udziału w zajęciach zapraszamy także dzieci z Ukrainy, które będą mogły liczyć na pomoc tłumacza. Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy specjalny kącik, w którym będzie można ułożyć retro rowerowe puzzle, pokolorować malowanki, narysować swój wymarzony rower, zrobić sobie retro zdjęcie, a także spróbować swoich sił w toczeniu obręczą i rzucie oponami do celu. Ponadto, animatorzy zaprezentują jazdę repliką bicykla z XIX wieku. A na odważnych czeka przejażdżka rowerem przeciwskrętny („pijana żaba”).

17. – 21. – Bezpłatny serwis rowerowy

18. – 22. - Spotkania ze sportowcami i pasjonatami dwóch kółek.

21. i 23.– Nocne spacery po terenie dawnych Warsztatów Kolejowych z przewodnikiem pruszkowskim Szymonem Kucharskim

W czasie trwania Nocy Muzeów będzie można nabyć publikacje wydane przez Muzeum Dulag 121.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: www.dulag121.pl,na muzealnym profiluFB i Instagramie oraz na profilu FB Pruskoviana.

Zapraszamy!


 Powrót