A Wersja graficzna
A- A A+

Film o szczęściu

Stowarzyszenie The Project ma przyjemność zaprosić Państwa na koncert pt. „Film o szczęściu”, który odbędzie się w sobotę, 23 listopada 2019 r. o godz. 17:30 w Szkole Podstawowej nr 4 w Piastowie. Podczas koncertu odbędzie się prawykonanie (tj. pierwsze wykonanie) utworu wokalno-instrumentalnego zatytułowanego „Mała suita o szczęściu”.

Kompozycja ta powstała na specjalne zamówienie Stowarzyszenia. Warstwę muzyczną utworu stworzył bydgoski kompozytor, Paweł Tomasz Grajnert, zaś warstwę tekstową stworzyli chórzyści Chóru Kameralnego Powidoki: Dorota Bartnik, Anna Eysymont, Monika Siedlak-Pęczek, Jan Szczypior, Franciszek Kilarski. Pragniemy zaznaczyć, że podczas koncertu nie będzie wyświetlany film, a nazwa wydarzenia jest metaforyczna.

W koncercie wezmą udział:
Chór Kameralny Powidoki (Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie)
Chór Dziecięcy Semper Iuvenes (Szkoła Podstawowa nr 4 w Piastowie)
Chór Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia Akolada (Pruszków)
Orkiestra kameralna (kwintet smyczkowy, klarnet, 2 fortepiany),

Koncert poprowadzi dyrygent - Mateusz Mularczyk.

Jest to już kolejne przedsięwzięcie tego rodzaju organizowane przez Stowarzyszenie The Project. Przypominamy, że w 2018 roku Stowarzyszenie zorganizowało prawykonanie utworu pt. LUD.owy” Mieczysława Baumgarta, które przyciągnęło liczną piastowską publiczność. Projekt „Film o szczęściu”, tak jak zeszłoroczny projekt LUD.owy” współfinansowany jest przez miasto Piastów i jest organizowany w ramach wykonywania zadania publicznego przez Stowarzyszenie The Project.

Patronat medialny nad przedsięwzięciem sprawują: Telewizja Kablowa TEL-KAB, Radio Bogoria, dwutygodnik Mocne Strony oraz Notatnik Kulturalny.

Stowarzyszenie The Project jest inicjatorem wydarzeń kulturalnych na terenie naszej gminy i działa na rzecz aktywizacji artystycznej mieszkańców Piastowa i okolic. Cechą wyróżniającą Stowarzyszenie i jego inicjatywy jest wysoka dbałość o jakość i poziom artystyczny, co przekłada się na wysoką frekwencję podczas organizowanych wydarzeń.

Jeśli chcą Państwo się przekonać o tym na własne oczy i uszy, nie może Państwa zabraknąć na tym koncercie.


 Powrót