Na najbliższym spotkaniu Klubowicze zagłębią się w najmroczniejsze zakamarki duszy. Poznają losy dziecka zabranego z szczęśliwego, bezpiecznego świata do rzeczywistości pełnej paraliżującego strachu, cierpienia i bólu. Co czuje matka, która dowiaduje się, że zostaje zastąpiona okrutnym Tatulem, tresującym chłopca? Jak w obliczu porwania dziecka zachowają się inni członkowie rodziny? Omawiamy "Tatulo" Joyce Carol Oates. Zapraszamy na dyskusję 5 sierpnia, na godz. 18:00 do Biblioteki Głównej. WSTĘP WOLNY
Zostaje uprowadzony kilkuletni chłopiec - Robbie. Szczęśliwe życie rodziców - Dinah i Whita - legło w gruzach. Zrozpaczeni przyglądają się bezskutecznym poszukiwaniom chłopca. Nie zdają sobie sprawy, co zszykował dla ich dziecka porywacz pedofil.
To książka krótka, za to nasycona taką ilością znaczeń i skomplikowanych emocji, że niejednego czytelnika zostawi w przerażeniu,zadziwieniu, niepokoju. Autorka ucieka od epatowania dramatyzmem wydarzeń, słusznie zakładając, że w tym wypadku wystarczy oszczędność słowa, niedopowiedzenie, przemilczenie niektórych sytuacji, które i tak są wyjątkowo mocno czytelne.
B. Darska
Ponury przykład tego, jak ludzie radzą sobie z niewyobrażalnym fizycznym i psychicznym bólem. Oates pokazuje zszokowane, pełne problemów istoty, wpatrzone w nas, swoich dalekich krewnych.
"Cleveland Plain Dealer"
Joyce Carol Oates-amerykańska pisarka, eseistka, poetka, autorka horrorów, thillerów i książek dla dzieci. Od 1978 profesor na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Princeton, gdzie zajmuje się programem pisania kreatywnego. Wraz z mężem redaguje literackie pismo "Ontario Review". W swoich powieściach przedstawia szeroką panoramę amerykańskiego społeczeństwa i przemian kultury w ostatnich dziesięcioleciach. Szczególnie interesuje ją temat przemocy i kondycja kobiet. Publikuje także pod pseudonimami "Rosamond Smith" i "Lauren Kelly", głównie powieści kryminalne.Począwszy od debiutanckiej powieści, aż do wydanej w 1987 roku książki Kindred Passions Oates budowała swój styl na bazie gotyckiego oziębienia stosunków w połączeniu z obserwacjami towarzyskimi, czego dowodem są typowe dla tego gatunku motywy takie jak: nieprzytomne siły bezpieczeństwa, uwiedzenie, kazirodztwo, przemoc czy gwałt. Jej powieści osadzone są w przeróżnych realiach takich jak środowiska akademickie, slumsy Detroit, zacofane wsie Pensylwanii czy północne, zwykle oddalone od głównych miast, części stanów. Interesują ją problemy zagrożenia osobowości i wolności jednostki w dzisiejszym świecie. Stosuje naturalistyczne i ekspresjonistyczne środki literackie, zachowując realizm obserwacji.
Wszyscy są mile widziani, jesteśmy otwarci na nowych ludzi, nowe propozycje książek i innych atrakcji na kolejne spotkania! Mamy się czuć swobodnie i dobrze się bawić! Tutaj nikt nikogo nie ocenia! Nie musisz wcale znać się na literaturze! Możesz także przyjść nawet, jeśli nie czytałeś/czytałaś książki! Nie bój się dołączyć w trakcie spotkań!!!
Może następną lekturę zaproponują osoby, które właśnie do Klubu dołączą?
Czekamy na Wasze zgłoszenia lub inne pytania:
22 723 65 54
promocja.bibliotekapiastow@gmail.com
Dyskusyjne Kluby Książki to miejsca dla tych, co czytają i lubią o tym rozmawiać, to dostęp do najświeższych i najciekawszych książek, ekskluzywne spotkania z pisarzami i swobodna, niczym nieskrępowana dyskusja.