Jubileuszowe spotkanie dyskusyjne

Zbliża się 50. spotkanie przy wartościowej literaturze. Przy okazji wspomnień wcześniejszych dyskusji cofniemy się również w czasy Bolesława Chrobrego razem z bohaterami pierwszej powieści historycznej Elżbiety Cherezińskiej "Gra w kości". Zapraszamy serdecznie do Biblioteki Głównej 21 sierpnia o godz. 18.00. WSTĘP WOLNY



To już 2. jubileuszowe spotkanie Klubowiczów. Wcześniejsze miało miejsce 25 kwietnia 2014 - wspominaliśmy wraz z zaproszonymi władzami miasta Piastowa 30 wspólnych pogawędek o literaturze [wykaz tematyczny wszystkich spotkań znajduje się tutaj]. Przez 50 spotkań Dyskusyjny Klub Książki wzbogacił się o nowych członków, zawiązały się między nimi przyjaźnie i pomysły na wspólne działania.

Dzięki działalności Klubu w naszym mieście mamy wsparcie od Instytutu Książki i możemy liczyć na dofinansowanie spotkań autorskich. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych na jubileuszowe spotkanie! Jesteśmy pewni, że Państwo z nami zostaną na dłużej.



Wszyscy są mile widziani, jesteśmy otwarci na nowych ludzi, nowe propozycje książek i innych atrakcji na kolejne spotkania! Mamy się czuć swobodnie i dobrze się bawić! Tutaj nikt nikogo nie ocenia! Nie musisz wcale znać się na literaturze! Możesz także przyjść nawet, jeśli nie czytałeś/czytałaś książki! Nie bój się dołączyć w trakcie spotkań!!!

Może następną lekturę zaproponują osoby, które właśnie do Klubu dołączą?

Czekamy na Wasze zgłoszenia lub inne pytania:
22 723 65 54
promocja.bibliotekapiastow@gmail.com

Dyskusyjne Kluby Książki to miejsca dla tych, co czytają i lubią o tym rozmawiać, to dostęp do najświeższych i najciekawszych książek, ekskluzywne spotkania z pisarzami i swobodna, niczym nieskrępowana dyskusja.

O książce:
Bolesław Chrobry, Otton III, Wojciech Sławnikowic, biskup Unger, Gerbert z Aurillac, Leon z Vercelli, kanclerz Heribert, Jan Philagathos, Radzim Gaudenty, margrabia Miśni Ekkehard, oblacjonariusz Robert - to kilka historycznych nazwisk pojawiających się w powieści Cherezińskiej. A do tego świetnie skonstruowane dialogi, odniesienia do kroniki Thietmara i Galla Anonima, fragmenty dwóch autentycznych pieśni ku czci Ottona, słowniczek użytych w książce łacińskich słów oraz genealogia dynastyczna pierwszych pokoleń Piastów i Ludolfingów, a ponadto mapy Księstwa Bolesława Chrobrego i Cesarstwa Ottona III. Po za tym znajdziemy tu także przekroje architektoniczne rotundy w Gnieźnie, palatium na Ostrowie Legnickim, katedry w Poznaniu oraz rekonstrukcję grodu gnieźnieńskiego! Powieść konsultowana z profesorem Przemysławem Urbańczykiem, autorem książki naukowej "Trudne początki Polski".


 Powrót