Tężnia solankowa - nowa inwestycja

W parku im. B. i J. Sokorskich przy MOSiR stanęła pierwsza w naszym mieście (i w najbliższej okolicy) tężnia solankowa. Powszechnie wiadomo, że inhalacje solankowe dostarczają organizmowi wielu niezbędnych mikroelementów, pomagają  odzyskać równowagę i skutecznie walczyć z wieloma chorobami.

Sekret kryje się w konstrukcji tężni leczniczej. Zbudowana jest ona z drewna iglastego, gałązek brzozowych i urządzeń do pompowania solanki. W konstrukcji wytwarza się aerozol bogaty w całą gamę cennych mikroelementów, takich jak jod, brom, wapń, magnez, potas, żelazo, sód.

W piastowskiej tężni zastosowano oryginalną solankę z Zabłocia. Wydobywana jest ona od ponad 120 lat z odwiertów „KORONA” w miejscowości uzdrowiskowej Zabłocie Solanka z głęboko położonych złóż wód leczniczych solanek jodkowych. Jest to naturalny surowiec o potwierdzonych właściwościach leczniczych, przeznaczony do pielęgnacji zdrowia i urody.

Inhalacje solankowe wspomagają profilaktykę i leczenie m.in. nieżyty górnych dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli oraz zatok, niedoczynność tarczycy, stres, ogólne wyczerpanie itd. 

Zachęcamy więc mieszkańców do korzystania z tej gamy mikroelementów. 

Tężnia działa automatycznie do godz. 21-szej.

Liczymy, że to nie jedyna tak instalacja w naszym mieście.
 Powrót