A Wersja graficzna
A- A A+

Ponad 2 mln zł dotacji na przebudowę ul. J. Sułkowskiego

Jeszcze w tym roku ul. J. Sułkowskiego na odcinku od ul. Żbikowskiej do ul. Bohaterów Wolności przejdzie gruntowną przemianę. Wszystkie uzgodnienia i pozwolenia są. Zadanie zostanie w 70% sfinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych (FDS).

Pod koniec sierpnia premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listę wniosków rekomendowanych do dofinansowania z FDS. Wniosek Piastowa, zgłoszony w naborze przeprowadzonym wiosną tego roku, został wysoko oceniony. Kwota dofinansowania to ponad 2 mln zł.

W związku z tym w dniu 6 września br. radni Piastowa, na prośbę burmistrza, spotkali się na nadzwyczajnej sesji, by zadanie to oraz środki na jego realizację wprowadzić do budżetu miasta. Wszystko po to, by jak najszybciej ogłosić przetarg i przystąpić do przebudowy ulicy. To ostatni odcinek ul. J. Sułkowskiego czekający na remont. W 2017 roku drogę tę zmodernizowano na odcinku od ulicy S. Żółkiewskiego do ul. E. Sowińskiego, w 2018 roku kontynuowano remont w kierunku południowym  do ul. Żbikowskiej (za łączną kwotę prawie 2 mln zł).


W wiosennym naborze z FDS wnioskowaliśmy także o środki na refundację przebudowy ul. C. K. Norwida. Wniosek ten znalazł się na wysokiej pozycji listy rezerwowej. Liczymy, że i w tym przypadku, w ramach oszczędności uzyskanych na listach podstawowych, otrzymamy pozytywne dla nas informacje. Wnioskowana kwota to 1,8 mln zł.

Tonie wszystko. W kolejnym (sierpniowym) naborze z FDS złożyliśmy aplikację o środki na przebudowę ul. E. Orzeszkowej na odcinku od Al. Tysiąclecia do ul. Harcerskiej oraz na ul. ks. St. Kostki. Z niecierpliwością czekamy na wyniki tego konkursu. Oby były dla naszego miasta jak najlepsze.

Środki Funduszu Dróg Samorządowych są przeznaczane m.in. na: dofinansowanie budowy, przebudowy i remontu dróg powiatowych i dróg gminnych oraz na dofinansowanie budowy mostów lokalizowanych w ciągach tych dróg lub dróg wojewódzkich.


Anna Lorens

09.09.2019 r.


 Powrót