Zdalna Szkoła

50 laptopów z programu „Zdalna szkoła” wkrótce trafi do piastowskich placówek. Skonfigurowany z Internetem sprzęt ułatwi naukę na odległość .

Tuż po świętach do piastowskich szkół trafi 50 nowych laptopów z dostępem do Internetu. Miasto pozyskało na ten cel 100 tysięcy złotych z programu finansowanego z funduszy europejskich. Zakupiony sprzęt ma ułatwić uczniom naukę zdalną.


Stan epidemii wymusił nowe sposoby prowadzenia zajęć. Uczniowie, zamiast w szkolnych ławkach, uczą się w domach, siedząc przed komputerami. Nie wszyscy jednak mają do tego odpowiednie oprzyrządowanie – komputery z dostępem do Internetu – przez co dotychczas nie mogli skorzystać z tej formy nauki. Ten projekt pozwoli to zmienić. Laptopy trafią do szkół, a ich dyrektorzy przekażą sprzęt najbardziej potrzebującym.

Program „Zdalna szkoła“ finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Projekt umożliwia samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Na ten cel przeznaczono w sumie 186 milionów złotych. Program nie przewiduje wkładu własnego ze strony samorządu. Na zakup sprzętu można wydać od 35 tysięcy do 100 tysięcy złotych w zależności od liczby uczniów w określonej gminie lub powiecie. Piastów należy do miast, które dzięki temu programowi otrzymały 100 tys. zł dofinansowania.


 Powrót