Grant na dostępność

Miasto Piastów znalazło się w gronie 20 miast - beneficjentów Programu „Rozwój Lokalny”, które otrzymają grant w wysokości 100 tysięcy złotych na poprawę dostępności.

W kwietniu 2023 roku Burmistrz Miasta Piastowa podpisał umowę z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, które pełni funkcję Operatora Programu „Rozwój Lokalny” dla Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 (Fundusze Norweskie i EOG). Zgodnie z zapisami tejże umowy Piastów otrzyma grant w wysokości 100 tysięcy złotych na zadanie „Poprawa dostępności oraz bezpieczeństwa pieszych”polegające na poprawie dostępności oraz bezpieczeństwa pieszych w wybranych lokalizacjach na ul. Warszawskiej w Piastowie. 85 proc. środków przyznanego grantu pochodzić będzie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021, a 15 proc. z budżetu państwa. Grant może być zrealizowany nie później niż do końca września 2023 roku.

Oprócz Piastowa grant w wysokości 100 tysięcy złotych z Funduszy Norweskich i EOGna poprawę dostępności w miastach otrzymają także Wałbrzych, Busko-Zdrój, Krapkowice, Sokołów Podlaski, Świdwin, Grajewo, Legnica, Nowy Targ, Mielec, Głogów, Mrągowo, Rumia, Biłgoraj, Nakło nad Notecią, Kraśnik, Chełm, Mińsk Mazowiecki, Przasnysz oraz Skarżysko-Kamienna.

Więcej informacji o przyznanych grantach na dostępność znajduje się na stronie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej: https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/20-miast-dostalo-granty-na-dostepnosc-z-funduszy-norweskich

Kolejne przejścia dla pieszych w Piastowie poddawane są modernizacji. Tym razem na przejściach dla pieszych na ul. Warszawskiej m.in. przy skrzyżowaniu z al. Krakowską (na zdj.) sygnalizacja świetlna uzupełniona zostanie w urządzenia sygnalizacji dźwiękowej. Dzięki realizacji zadania poprawi się bezpieczeństwo i dostępność do budynków użyteczności publicznej.

Na realizację zadania miasto otrzymało grant w wys. 100 tys. złotych w ramach programu Rozwój Lokalny. 85 proc. środków przyznanego dofinansowania pochodzi z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021, a 15 proc. z budżetu państwa.

Mamy nadzieję, że w przyszłości uda się pozyskać dofinansowanie na realizację podobnych działań na innych ulicach.


Zakończyła się modernizacja przejść dla pieszych przy trzech skrzyżowaniach na ul. Warszawskiej w Piastowie. Zmodernizowane przejścia przy Miejskim Ośrodku Kultury, przy ul. Powstańców Warszawy oraz przy Kauflandzie.


 Powrót