Grant na dostępność

Miasto Piastów znalazło się w gronie 20 miast - beneficjentów Programu „Rozwój Lokalny”, które otrzymają grant w wysokości 100 tysięcy złotych na poprawę dostępności.

W kwietniu 2023 roku Burmistrz Miasta Piastowa podpisał umowę z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, które pełni funkcję Operatora Programu „Rozwój Lokalny” dla Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 (Fundusze Norweskie i EOG). Zgodnie z zapisami tejże umowy Piastów otrzyma grant w wysokości 100 tysięcy złotych na zadanie „Poprawa dostępności oraz bezpieczeństwa pieszych”polegające na poprawie dostępności oraz bezpieczeństwa pieszych w wybranych lokalizacjach na ul. Warszawskiej w Piastowie. 85 proc. środków przyznanego grantu pochodzić będzie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021, a 15 proc. z budżetu państwa. Grant może być zrealizowany nie później niż do końca września 2023 roku.

Oprócz Piastowa grant w wysokości 100 tysięcy złotych z Funduszy Norweskich i EOGna poprawę dostępności w miastach otrzymają także Wałbrzych, Busko-Zdrój, Krapkowice, Sokołów Podlaski, Świdwin, Grajewo, Legnica, Nowy Targ, Mielec, Głogów, Mrągowo, Rumia, Biłgoraj, Nakło nad Notecią, Kraśnik, Chełm, Mińsk Mazowiecki, Przasnysz oraz Skarżysko-Kamienna.

Więcej informacji o przyznanych grantach na dostępność znajduje się nastronie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej: https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/20-miast-dostalo-granty-na-dostepnosc-z-funduszy-norweskich Powrót