Kolejne dyktando za nami

W dniu 8 listopada 2018 r. w sali Rady Miejskiej w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piastowie odbyła się III edycja Miejskiego Dyktanda „Gżegżółka”.

Choć na twarzach uczestników widać było ślad zdenerwowania, to całe przedsięwzięcie wywoływało ogromne podekscytowanie. Dla każdej grupy wiekowej przygotowano inny tekst. Treść tegorocznego dyktanda nawiązywała do historii powstania godła polskiego, hymnu narodowego i rozważań Jana Pawła II o ojczyźnie oraz wiązała się z obchodami 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę i 40. rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Papieża.



Uroczyste ogłoszenie wyników III Dyktanda Miejskiego „Gżegżółka” oraz wręczenie zwycięzcom nagród i dyplomów odbędzie się w dniu 01 grudnia br. o godz. 13.00 w sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piastowie.

Już dziś zapraszamy serdecznie do kolejnych edycji miejskich zmagań z ortografią.


 Powrót