Umowa partnerska z Polskim Stowarzyszeniem „Dachy Zielone” podpisana

W dniu 17 sierpnia 2021 roku w Urzędzie Miejskim w Piastowe burmistrz Grzegorz Szuplewski i skarbnik miasta Grażyna Wójcik podpisali umowę partnerską z prezes zarządu Martą Weber-Siwirską i skarbnikiem Polskiego Stowarzyszenia „Dachy Zielone” Jackiem Poziemskim.

Umowa partnerska dotyczy współpracy przy realizacji projektu „Utworzenie zielono-niebieskiej infrastruktury w mieście Piastów”, który będzie realizowany w ramach Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz budżetu państwa. Przypomnijmy, że prace nad wnioskiem projektowym rozpoczęły się latem 2020 roku. 


Ocena wniosku zajęła następnie kilka miesięcy, a o tym, że wniosek miasta Piastowa znalazł się na liście rankingowej projektów wybranych do dofinansowania, zostaliśmy poinformowani w drugiej połowie lipca br.

Umowa partnerska z Polskim Stowarzyszeniem „Dachy Zielone” jest jednym z dokumentów potrzebnych do podpisania umowy o dofinansowanie piastowskiego projektu z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Mamy nadzieję, że nastąpi to w najbliższych kilku tygodniach.

W ramach projektu „Utworzenie zielono-niebieskiej infrastruktury w mieście Piastów” Polskie Stowarzyszenie „Dachy Zielone” odpowiadać będzie m.in. za utworzenie i prowadzenie strony internetowej, przygotowywanie informacji prasowych, materiałów edukacyjnych oraz podręcznika dobrych praktyk „Zielono-niebieska infrastruktura w procesach mitygacji i adaptacji do zmian klimatu”, przygotowanie merytoryczne i prowadzenie konferencji i warsztatów.

Bardzo cieszymy się z nawiązanej współpracy z tak kompetentnym w dziedzinie zielono-niebieskiej infrastruktury partnerem. Ufamy, że wyniki tej współpracy przyniosą wiele korzyści naszym mieszkańcom.


 Powrót