Nowy parking przy Szkole Podstawowej Nr 1

Wakacje to dla niektórych czas wypoczynku. Dla innych czas pracy. Tak też jest w przypadku placówek oświatowych. Uczniowie wypoczywają, a prowadzący jednostki organizują prace inwestycyjno-remontowe, by w miarę możliwości umilić dzieciom i młodzieży powakacyjny powrót do przedszkoli i szkół.

O tym, co podczas wakacji udało się zrobić w placówkach oświatowych będziemy informować niebawem. Jednak już dziś chcemy przekazać dobrą wiadomość mieszkańcom i przede wszystkim rodzicom dowożącym swoje pociechy do Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie.
W ramach prowadzonej przez miasto Piastów inwestycji przebudowy ulic: J. Fałata i K. Przerwy-Tetmajera (od ul. Dworcowej do ul. J. Fałata), w końcu ul. J. Fałata, przy szkole wybudowany zostanie parking wraz z odwodnieniem. W zasadzie jest już prawie gotowy. Obecnie trwają prace budowane w ulicy J. Fałata na całym odcinku.
O parking i odwodnienie tego terenu zabiegali mieszkańcy, dyrekcja i rodzicie uczniów uczęszczających do tej placówki. Cieszymy się, że podczas tych wakacji uda się zrealizować tę prośbę. Będzie to miły akcent na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.  
Termin zakończenia prowadzanych prac ustalono na koniec sierpnia bieżącego roku.
Wartość całej inwestycji (budowa parkingu, ul. J. Fałata i K. Przerwy-Tetmajera (od ul. Dworcowej do ul. J. Fałata) z odwodnieniem) to ponad 1,2 mln zł.
09.08.2019 r. Powrót