Spotkanie edukacyjne - bez chemii na drodze

W ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a w tym kampanii „Bez chemii na drodze” , w dniu dzisiejszym w Świetlicy Środowiskowo-Integracyjnej „Dom Jana Pawła II” odbyło się spotkanie edukacyjne, dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Naszymi gośćmi byli Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, którzy przybliżyli dzieciom i młodzieży jak należy dbać o bezpieczeństwo swoje i innych osób poruszając się po drogach. Informowali na co zwracać szczególną uwagę podczas przechodzenia przez jezdnię, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły czy domu. Kładli też nacisk na to, aby pamiętać o elementach odblaskowych takich jak np. opaski, breloki czy kamizelki. Poruszając się po drodze o zmroku ważne jest, aby być lepiej widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

Dzięki temu zwiększamy szanse na zachowanie bezpieczeństwa. Panowie Policjanci opowiadali także o swojej pracy, co spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników. Dzieci poznały m.in. elementy umundurowania i wyposażenia funkcjonariuszy. Ponadto, miały możliwość wykonania ćwiczeń praktycznych i tym samym lepszego poznania codziennej pracy Policjantów. W trakcie pojawiły się też pytania, na które nasi goście udzielali wyczerpujących odpowiedzi oraz osobiste historie, które przydarzyły się dzieciom na drodze i którymi chciały się ze wszystkimi podzielić.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania edukacyjnego otrzymali gadżety odblaskowe, aby być widocznym i zarówno bezpiecznym na drodze.

Serdecznie dziękuję naszym gościom: asp. Michałowi Kudryczowi oraz asp. sztab. Marcinowi Miecznikowi za działania profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie naszego miasta.

Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki
i Przeciwdziałania Uzależnieniom Powrót