Licencje taxi

ul. 11 Listopada 8
klatka B: parter, pok. nr 4
tel. 22 770 52 44

- wniosek  o udzielenie licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką na obszar Gminy Miasto Piastów

Opłaty za wydanie licencji i/lub wypisów z licencji lub zmianę licencji należy wpłacać na rachunek bankowy Miasta Piastowa:
32 1240 5497 1111 0010 7489 3897

W przypadku załatwiania sprawy przez pełnomocnika - opłatę skarbową w wysokości 17,00 zł za udzielone pełnomocnictwo.

Do pobrania: wniosek

---

Weryfikacja kierowców

W wyniku zmian ustawy z dnia 6 września 2001r. o transporcie drogowym, przedsiębiorcy posiadający licencję, na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką, wydaną przed dniem 17 września 2023r., są zobowiązani w terminie do dnia 31 marca 2024r. w formie pisemnej, w postaci papierowej lub w postaci elektronicznej, przedłożyć organowi dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań określonych w art. 7 ust. 4 pkt 3 oraz w art. 6 ust. 1 pkt 2 i art. 8 ust. 3 pkt 3a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym: 

1.    zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego:
(oryginał lub odpis poświadczony notarialnie, zaświadczenie to jest ważne 30 dni od daty jego uzyskania),
2.    kserokopia badań lekarskich stwierdzających brak przeciwwskazań zdrowotnych do
wykonywania pracy na stanowisku kierowcy (kserokopia poświadczona „zgodności z oryginałem”);
3.    kserokopia badań psychologicznych stwierdzających brak przeciwwskazań do
wykonywania pracy na stanowisku kierowcy (kserokopia poświadczona „zgodności z oryginałem”);
4.    kserokopia prawa jazdy (kserokopia poświadczona „zgodności z oryginałem”);


Organ w terminie 14 dni od dnia otrzymania powyższych dokumentów, dokonuje ich weryfikacji, w wyniku której:

1)    w przypadku stwierdzenia braków formalnych w zakresie tych dokumentów wzywa przedsiębiorcę do ich usunięcia w terminie 14 dni od dnia otrzymania wezwania albo
2)    informuje przedsiębiorcę o spełnieniu wymagań określonych odpowiednio w art. 5c ust. 1 pkt 4 i 6, art. 6 ust. 1 pkt 2 oraz art. 8 ust. 3 pkt 3a ustawy zmienianej w art. 2 w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą.

Według Kodeksu postępowania administracyjnego:

Art.  76a  §  2.     Zamiast oryginału dokumentu strona może złożyć odpis dokumentu, jeżeli jego zgodność z oryginałem została poświadczona przez notariusza albo przez występującego w sprawie pełnomocnika strony będącego adwokatem, radcą prawnym, rzecznikiem patentowym lub doradcą podatkowym.
Art. 76a §  2a.     Jeżeli odpis dokumentu został sporządzony na piśmie utrwalonym w postaci elektronicznej, poświadczenia jego zgodności z oryginałem, o którym mowa w § 2, dokonuje się przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego. Odpisy dokumentów poświadczane elektronicznie sporządzane są w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 pkt 1 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.


 Powrót