Kategoria: komunikacja
Autor: Grzegorz Zieliński
Pytanie z dnia 28.07.2016 r.
Pytanie:
Dzień dobry Proszę o informację czy na znakach drogowych i słupach oświetleniowych ulic można instalować tablice z reklamami lub innego rodzaju informacjami związanymi z działalnością firm Pozdrawiam
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
Kwestie te reguluje m.in. art. 63a § 1 ustawy z dnia 20 maja 1971 roku – Kodeks wykroczeń (tekst jednolity – Dz. U. z 2015 roku, poz. 1094 z późn. zm.) - Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. Znaki drogowe nie są przeznaczone do umieszczania reklam. Umieszczanie reklam w pasie drogowym może nastąpić za zgodą zarządcy drogi.
Z poważaniem
Michał Ciesielski
Z-ca Naczelnika
Urząd Miejski w Piastowie
Wydział Utrzymania Miasta