Kategoria: sprawy-różne
Autor: Adam Maciejewski
Pytanie z dnia 21.05.2016 r.
Pytanie:
Na odcinku ulicy C.K.Norwida, między ul. Dworcową a St.Wyspiańskiego pojawiają się notorycznie porozrzucane butelki po alkoholu, papiery etc. Również na początku ulicy St. Wyspiańskiego od strony ul. Sienkiewicza bardzo często pojawiają się śmieci i to w dużych ilościach.
Nie są to śmieci w workach wystawiane przez mieszkańców, ale podrzucane.
Podobnie na wielu niezamieszkanych działkach w okolicy. Nie wiem, kto
to robi, ale to jest zachowanie karygodne. Czy władze miasta mają jakiś
pomysł, by skutecznie wyeliminować ten proceder?
Piastów nie może być
miastem śmieciarzy, a niestety w niektórych miejscach tak to wygląda.
Odpowiedź:
W odpowiedzi na pytanie Urząd Miasta informuje, że ulice na terenie miasta, w tym ul. Sienkiewicza, Norwida czy Wyspiańskiego są sprzątane w miarę potrzeb. Podzielamy Pana oburzenie niefrasobliwością mieszkańców wyrzucających śmieci na ulicy lub na niezamieszkałe posesje, nie mamy jednak możliwości wyegzekwowania właściwych zachowań mieszkańców.
Jan Nowacki
Naczelnik Wydziału Utrzymania Miasta