A Wersja graficzna
A- A A+

AKTUALNOŚCI OŚWIATA

Relacja filmowa z Koncertu Noworocznego w SP1

Zapraszamy na relację filmową z Koncertu Noworocznego, który odbył się 24 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 w Piastowie. Wydarzenie było dobrą okazją do podsumowania akcji społecznej O czym śni Ania?, w którą mocno byli zaangażowani także mieszkańcy Piastowa.

  czytaj więcej

Finansowanie oświaty, dodatki motywacyjne dla nauczycieli

Komunikat w sprawie finansowania oświaty i wysokości dodatków motywacyjnych dla nauczycieliOd 1 września 2019 r. dodatek motywacyjny dla pedagogów piastowskich placówek wzrośnie do 7,5 % poziomu wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela mianowanego z tytułem zawodowym magistra z przygotowaniem pedagogicznym na jeden etat nauczyciela we wszystkich typach placówek. Wzrost ten – co bardzo istotne - przywróci stan sprzed 27 grudnia 2011 r., gdy to uchwałą Nr XVI/84/2011 obniżono, na wniosek Burmistrza Marka Kubickiego, pulę dodatków dla nauczycieli, wskazaną w uchwale Nr XLVII/220/2009 Rady Miejskiej w Piastowie z dnia 10 marca 2009 r. z 7,5 do 5% wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela mianowanego.

  czytaj więcej

Rekrutacja - premiowanie zaszczepionych dzieci

W nawiązaniu do Uchwały Rady Miejskiej (V/27/19) z dnia 21 stycznia 2019 roku i zawartego w nim nowego kryterium  związanego z przejściem obowiązkowego bezpłatnego szczepienia ochronnego (dodatkowe punkty w drugim etapie rekrutacji) zachęcamy do zapoznania się materiałami medialnymi, dot. ww. zagadnienia. 

  czytaj więcej

Międzynarodowy projekt piastowskiego liceum

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Mickiewicza w Piastowie od kilku lat intensywnie współpracuje z warszawskimi uczelniami wyższymi. Jednym z wielu efektów takiej współpracy jest realizacja międzynarodowych projektów uatrakcyjniających proces dydaktyczny realizowany w liceum.

  czytaj więcej

Nagroda dla Wioletty Mamcarz

20 grudnia 2018r. w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej wręczono nagrodę nauczycielowi Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Mickiewicza w Piastowie, pani Wioletcie Mamcarz za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie ogłoszonym przez PAP i NBP.

  czytaj więcej

Wymiana uczniowska z młodzieżą z Hanoweru

W dniach 24 listopada – 01 grudnia  2018r. w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Piastowie  gościliśmy młodzież z zaprzyjaźnionej  szkoły Tellkampfschule w Hanowerze. Tym razem nasze miasto odwiedziło 9 uczniów i dwoje opiekunów z Niemiec. Spotkanie odbyło się w ramach projektu wymiany polsko – niemieckiej realizowanej w liceum. Tematem przewodnim tegorocznego projektu  była „Międzynarodowa przyjaźń – nasze wspólne zainteresowania”, a  koordynatorem całego przedsięwzięcia pani Dorota Polit, nauczyciel języka niemieckiego.

  czytaj więcej

Akademia Bezpieczeństwa w SP 4

21 listopada 2018 r. za sprawą Fundacji PZU  Szkoła Podstawowa nr 4 w Piastowie zamieniła się w Akademię Bezpieczeństwa. Szkolne sale zostały podzielone na strefy: pierwszej pomocy, teatru i bezpiecznego dorastania.W sali gimnastycznej powstała strefa bezpiecznego ruchu i rozrywki.  Jakie wrażenie na dzieciach zrobiło to przedsięwzięcie, najlepiej oddają wspomnienia uczennicy klasy 4a Zosi Dąbrowy:

  czytaj więcej

Żywa lekcja historii w SP 4

15 listopada w Szkole Podstawowe nr 4 w Piastowie miała miejsce niezwyła lekcja historii. Gościliśmy uczestnika Powstania Warszawskiego, żołnierza Armii Krajowej pana por. Stanisława Rumianaka pseudonim "Wilk".

  czytaj więcej

Koncert z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości w...

Wśród licznych imprez, projektów i innych działań edukacyjnych, jakie miały miejsce w naszej szkole z okazji 100-lecia Niepodległej Polski, na wyróżnienie zasługuje  koncert, który odbył się we wtorek 13 listopada. Była to niewątpliwie kulminacja tego świątecznego czasu.  Przed południem został on zaprezentowany społeczności szkoły, a wieczorem mieli go okazję zobaczyć rodzice, władze miasta i jego mieszkańcy.

  czytaj więcej

Rekord dla Niepodległej w SP 1

9 listopada Szkoła Podstawowa nr 1 w Piastowie wzięła udział w akcji "Rekord dla Niepodległej" ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Zebrani w sali gimnastycznej wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji zaśpiewali wspólnie cztery zwrotki hymnu państwowego.

  czytaj więcej

Obchody Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121

Obchody Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i  Niosących Im Pomoc 30 września 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie uczestniczyli w Obchodach Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc, organizowanych przez Muzeum Dulag 121, Powiat Pruszkowski i Fundację Edukacji Historycznej.

  czytaj więcej

 Powrót