A Wersja graficzna
A- A A+

AKTUALNOŚCI OŚWIATA

Dis-moi Dix mots - finał konkursu

W dniu 14 czerwca 2019 roku w Szkoła Podstawowa nr 1 w Piastowie odbył się Finał Konkursu„Dis- moi Dix mots” organizowany we współpracy zz Instytut Francuski / Institut français de Pologne à Varsovie, oraz ze szkołą Chouette.Do konkursu przystąpiło 14 szkół z Warszawy i okolic, przygotowując prace plastyczne cechujące się bardzo dużą kreatywnością i zaawansowanym poziomem językowym. Do etapu finałowego dostało się 80 uczniów w 3 kategoriach wiekowych, wśród wychowanków naszej szkoły nagrody książkowe i dyplomy otrzymali:

  czytaj więcej

Konferencja Upowszechniająca APU w SP1

Gdy w maju 2017r. po wręczeniu na ręce Pani Dyrektor Tytułu Szkoły Uczącej Się, wyjeżdżałam ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie, uważałam, że jest to niezwykłe miejsce i niezwykli ludzie. Tak się złożyło, że byłam obecna również wtedy, gdy w listopadzie tego samego roku odbierali kolejny Tytuł SUS. Napisałam wtedy o nich, że jest to "(...) szkoła, która łapie za serce i umysł, o której trudno zapomnieć..." I tak jest. Pamiętam.

  czytaj więcej

Podsumowanie działań promocji zdrowia w SP 5

W Szkole Podstawowej nr 5 im. Zbigniewa Gęsickiego „Juno” przeprowadzono uroczyste podsumowanie działań promujących zdrowie. W piątek, 10 maja, w obecności zaproszonych gości: przedstawiciela Sanepidu, Przewodniczącego Komisji Sportu Rady Miasta, Przewodniczącego Rady Rodziców, nauczycieli, absolwentów i uczniów, Lidia Kaczor- Szkolny Koordynator Zdrowia, omówiła wyniki autoewaluacji działań profilaktyczno-zdrowotnych. Uczniowie, przedstawiciele klas ds. zdrowia, przygotowali prezentację i przedstawili tegoroczne dokonania szkoły i osiągnięcia uczniów.

  czytaj więcej

Stawiamy na autorytety...

Połączyć magnes z ciekłym azotem, zrozumieć teorię względności Einsteina, wytworzyć pole magnetyczne - takie obserwacje w atmosferze powagi i humoru, były udziałem uczniów piastowskiego LO w ostatnich tygodniach zajęć. 

  czytaj więcej

Marta Lipińska i Krzysztof Zanussi z wizytą...

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza od kilku już lat proponuje swoim uczniom ciekawe zajęcia (w szkole i poza nią), projekty edukacyjne (w tym o charakterze międzynarodowym). Dużym zainteresowaniem cieszą się spotkania z wybitnymi postaciami ze świata nauki, sztuki i kultury. W ostatnim czasie odwiedzili nasze LO m.in. Marta Lipińska i Krzysztof Zanussi.

  czytaj więcej

Inauguracja sezonu rowerowych miasteczek ruchu drogowego

Miło jest nam poinformować, że w dniu 04 kwietnia 2019 roku ( czwartek) w Szkole Podstawowej nr 2 w Piastowie odbędzie się inauguracja sezonu rowerowych miasteczek ruchu drogowego. Od godziny 11.00 rozpoczyna się sezon. Patronat nad tym wydarzeniem sprawuje Komenda Stołeczna Policji w Warszawie. Akcję przeprowadzą policjanci, którzy co roku uczestniczą w przygotowaniu naszych uczniów do egzaminów na kartę rowerową. Udział weźmie też rzecznik prasowy KSP i media.

  czytaj więcej

Piastowcy licealiści z wizytą w Hanowerze

W dniach 16-23 marca 2019 r. grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Mickiewicza w Piastowie z opiekunami, panią Dorotą Polit (koordynatorem projektu)i panią Małgorzatą Janowską, uczestniczyła w siedmiodniowym, międzynarodowym projekcie edukacyjnym. Był to kolejny wyjazd uczniów liceum realizowany w ramach współpracy polsko-niemieckiej. Tegoroczny pobyt w partnerskiej szkole Tellkampfschule w Hanowerze pokrywał się z 10-leciem projektu europejskiego „Europawoche”, w którym uczestniczyła młodzież z 6 krajów Europy. Piastowska młodzież w bieżącym roku dołączyła do szkół realizujących ten projekt.

  czytaj więcej

Tydzień zdrowia w SP nr 5

W Szkole Podstawowej nr 5 zakończono obchody Światowego Dnia Zdrowia. Od 21 do 25 marca, w szkole odbywały się działania promujące zdrowy styl życia, a program tygodnia był bardzo urozmaicony i skierowany do uczniów, rodziców, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły.

  czytaj więcej

Zapowidany strajk ZNP - przekraczanie granicy

W piastowskich szkołach, tak jak w całym kraju, trwają referenda strajkowe, zorganizowane przez ZNP w ramach prowadzonego sporu zbiorowego. Żądanie podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych o 1 tys. zł związkowcy kierują do rządu. Samorząd gminny nie jest stroną tego konfliktu. A już na pewno nie są nią uczniowie szkół gminnych. Tymczasem, w efekcie ewentualnych strajków, to oni będą najbardziej pokrzywdzeni.

  czytaj więcej

Akcja strajkowa niczego nie rozwiąże

Szanowni Państwo Pracownicy piastowskich szkół i przedszkoli Pragnę Państwa zapewnić, że władze samorządowe Miasta Piastowa, będącego organem prowadzącym publiczne przedszkola i szkoły, rozumieją oraz popierają dążenia do zmiany trudnej sytuacji finansowej środowiska pracowników oświaty. Mając na uwadze gorącą atmosferę debaty publicznej, toczącej się na ten temat w Polsce od dłuższego czasu, podczas której padają różne argumenty – w tym także kreujące, niestety, nieprawdziwy obraz zaangażowania samorządów w finansowanie oświaty - chcę poinformować, że nasze miasto dokłada do części oświatowej subwencji i dotacji na ten cel z budżetu państwa coraz większe kwoty ze środków własnych.  Subwencja, która zgodnie z prawem powinna...

  czytaj więcej

Obserwacja wybranych uczniów - konferencja w SP1

Kolejna konferencja dotycząca praktyki obserwacji wybranych uczniów (OWU) już za nami. Uczestniczyli w niej nauczyciele ze szkół m.in. z Piastowa, Warszawy, Konstancina, Olsztyna oraz Elbląga .W spotkaniu brała udział również Aleksandra Cupok – trenerka CEO.

  czytaj więcej

 Powrót