A Wersja graficzna
A- A A+

MOPS prosi o przemyślane listy zakupów

Szanowni Piastowianie, ruszyły pierwsze zakupy dla osób objętych kwarantanną i osób w podeszłym wieku. Realizujemy je we współpracy z Przychodnią Piastun i Harcerzami oraz grupą "Widzialna Ręka".

To nasze i Państwa pierwsze tego typu doświadczenia dlatego bardzo prosimy o powściągnięcie apetytów kulinarnych jakie mogą pojawiać się w związku z obiektywnie dużą ilością wolnego czasu. Jedna z dzisiejszych list obejmowała m.in. świeżą kolendrę, mozarellę, żółty melon, lody, konkretne rodzaje wędlin, łącznie 40 pozycji. Cztery osoby wyszukiwały produkty około 40 minut w supermarkecie. Lista zakupów została mniej więcej zrealizowana. Nie jesteśmy jednak w stanie rutynowo dokonywać tego typu zakupów.

Nie oznacza to jednak, że MOPS wraz z Harcerzami i "Widzialną ręką"nie będzie robił zakupów potrzebującym. Wprost przeciwnie, ale ani długie przebywanie w marketach nie służy nikomu ani zakupy nie mogą trwać po 40 minut, zwłaszcza, że samochód Przychodni w tym czasie mógłby przydać się gdzie indziej.

Sytuacja epidemii jest dynamiczna .W przypadku bardzo dużej ilości zgłoszeń będziemy kupować podstawowe produkty żywnościowe bez napojów gazowanych lodów czy specjalnych gatunków warzyw etc .Kupować będziemy produkty paczkowane. Warzywa, owoce "na siatki", wędliny bez szczegółowo ustalanych firm czy gatunków.

Osobom, które maja możliwość rekomendujemy zakupy spożywcze dokonywane za pomocą sklepów internetowych.

Niezależnie od epidemii MOPS musi funkcjonować normalnie. Obecnie pracuje 2 pracowników socjalnych i my tez musimy jak najdłużej pozostać zdrowi dla Państwa potrzeb.


Z poważaniem 

Katarzyna Stencka-Olaszek Kierownik MOPS


 Powrót