GALERIA

Bieg Monte Cassino - fotogaleria z edycji...

Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych już prawie na półmetku. W minioną niedzielę (15.05) przeprowadzono Bieg Monte Cassino na dystansie 1944 m ze startem i metą na Stadionie Miejskim. Poniżej przedstawiamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

 

Dni Piastowa’22 na 70-lecie praw miejskich

Tegoroczne obchody święta naszego miasta zainaugurowały rozgrywki sportowe: w niedzielę 1 maja były to biegi Konstytucji 3 Maja, zorganizowane w ramach cyklu Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych oraz następnego dnia rozgrywki plażowej piłki siatkowej, turnieje młodych piłkarzy, zawody na ergometrze wioślarskim i turniej bocce. Na stadionie miejskim zaprezentowały swoja aktywność organizacje pozarządowe realizujące m.in.zadania zlecone w ramach dorocznego konkursu grantowego samorządu naszego miasta. 2 maja to Dzień Flagi RP.

 

Bieg Konstytucji 3 Maja - fotogaleria

Fotorelacja z Biegu Konstytucji 3 Maja przeprowadzonego w Piastowie 1 maja 2022 r. na dystansie 1791 m. Start i meta na Stadionie Miejskim. Odrębne biegi w kategoriach dzieci i dorosłych. Wydarzenie w ramach Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych. Dodatkowe informacje, wyniki na stronie organizatora www.mosir.piastow.pl .

 

Bieg Chrztu Polski 2022 - fotorelacja

Fotorelacja z Biegu Chrztu Polski przeprowadzonego w Piastowie 24 kwietnia 2022 roku. Bieg na dystansie 966 m - start dzieci i młodzieży oraz odrębny dla dorosłych. Szczegółowe informacje i wyniki całego cyklu na stronie www.mosir.piastow.pl

 

Bieg Katyński 2022 - fotorelacja

10 kwietnia na Stadionie Miejskim w Piastowie wystartował Bieg Katyński. Po hymnie i historycznym wprowadzeniu Burmistrza Grzegorza Szuplewskiego na trasę ruszyli najpierw młodsi biegacze a niecałą godzinę później dorośli uczestnicy rywalizacji biegowej. Oba biegi przeprowadzono na tym samym dystansie 1940 metrów.

 

Bieg Polskiego Państwa Podziemnego 2022 - fotorelacja

Za nami pierwsze z wydarzeń biegowych organizowanych w ramach Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych 2022. Bieg Polskiego Państwa Podziemnego przeprowadzono 27 marca, ze startem i metą na Stadionie Miejskim w Piastowie. W programie odrębnie rywalizacja dzieci i młodzieży oraz bieg open na dystansie 1945 m. Przedstawiamy najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach.

 

Nowa placówka biblioteczna

W dniu 12 stycznia nastąpiło otwarcie nowej placówki bibliotecznej w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Wejście do biblioteki publicznej znajduje się od strony ul. 11 Listopada (naprzeciwko przystanku P1 zatrzymującego się przy Poczcie Głównej).

 

 Powrót