Modernizacja Kina Baśń

Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie, w którym działa Kino Baśń, wciąż dokłada wszelkich starań by swym standardem nie odbiegać od nowoczesnych kin funkcjonujących na mapie Warszawy. Rozpoczęło się w 2014 roku od poprawy jakości wyświetlania filmów, poprzez wymianę aparatury projektora analogowego na projektor cyfrowy, ekranu projekcyjnego i systemu nagłaśniającego oraz nowoczesnych foteli kinowych . To wszystko nie mogłoby się wydarzyć gdyby nie olbrzymie zaangażowanie w rozwój instytucji Pani Wandy Przybylak p.o. Dyrektora MOK oraz Radnych Miasta i Pana Grzegorza Szuplewskiego Burmistrza Miasta.Przeprowadzane w okresie wakacyjnym zostały kolejne etapy modernizacji Kina Baśń. Zakończył się remont pomieszczenia zaadoptowanego na nową siedzibę kasy kinowej, dotychczas było to pomieszczenie gospodarcze. Wcześniej współdzieliliśmy powierzchnię z biurem PZU. Wdrożony został pierwszy etap systemu klimatyzacji oraz zwiększono liczbę dostępnych miejsc na sali kinowej. Fundusze na ten cel pochodzą, z dofinansowania Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Kin priorytet Modernizacja kin oraz ze środków UM Piastowa i własnych MOK. Jesienią złożymy następne wnioski do PISF na dokończenie drugiego etapu wdrażania systemu klimatyzacyjnego.

Miejmy nadzieję, że Nasze kino na nowo przeżyje rozkwit swej działalności, a starania, które podjęliśmy, odzwierciedlą się
w wynikach frekwencyjnych. Za nami pierwsze seanse. Udało się pozyskać atrakcyjne pozycje filmowe w tym trzy premiery ogólnopolskie. Cieszymy się, że Piastowianie pamiętają o swoim kinie. Razem możemy więcej. Dziękujemy.


 Powrót