Biblioteka po remoncie

Z przyjemnością informujemy, że już od 12 października mieszkańcy Piastowa mogą korzystać z odnowionej, unowocześnionej Biblioteki Głównej. Remont został sfinansowany dzięki głosom Mieszkańców i Czytelników w zeszłorocznym konkursie "CSR - dziesięć na dziesięć" (10 tys. zł) oraz dzięki dotacji z Urzędu Miasta Piastowa w wysokości 24 tys. zł.

Ogólnopolski konkurs "CSR - dziesięć na dziesięć" to inicjatywa operatora logistycznego PEKAES oraz Kulczyk Foundation i Zaczytani.org. Dyrekcja oraz Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej postanowili zgłosić Bibliotekę Główną do ogólnopolskiego konkursu. Założeniem akcji była pomoc lokalnym społecznościom w zapewnieniu powszechnego dostępu do książek i czasopism, poprzez remont 10 wybranych w drodze głosowania bibliotek. Społeczności, zgłaszając swój pomysł, a następnie głosując, mogły realnie wpłynąć na poprawę stanu lokalnej biblioteki. Gdyby nie zaangażowanie Czytelników, nigdy nie udałoby nam się zwyciężyć w konkursie i zająć tak wysokiego, drugiego miejsca w skali kraju. Każda głosująca osoba ma zatem swój osobisty wkład-cegiełkę w nowoczesny wygląd Biblioteki Głównej.

Kwota 10 tys. zł nie wystarczyłaby jednak na wykonanie wszystkich niezbędnych prac remontowych. Dlatego podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Piastowa uchwalone zostały środki dla naszej placówki w wysokości 24 tys. zł. Dzięki tym wszystkim funduszom udało się położyć nową, jasną podłogę z gresu, pomalować sufit, a ściany uzyskały nowoczesne kolory jasnej kawy z lawendowymi elementami (pomiędzy oknami, na kolumnach, wewnętrznych drzwiach). Wymienione zostały klamki oraz termostaty na grzejniki. Zlikwidowane zostały zniszczone progi i ościeżnica oddzielająca Czytelnię od Wypożyczalni.

Z niecierpliwością czekamy jeszcze na nowoczesne drzwi wejściowe – są już zamówione i mają zostać wstawione już w najbliższym czasie.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim za udział w konkursie, oddane głosy, uzyskane środki z Miasta oraz za pomoc Czytelników przy przygotowaniu Biblioteki Głównej do remontu oraz do otwarcia w październiku. Każda para rąk była dla nas na wagę złota.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ODNOWIONEJ PLACÓWKI. MAMY NADZIEJĘ, ŻE BĘDĄ PAŃSTWO ZADOWOLENI ZE ZMIAN I JESZCZE CHĘTNIEJ BĘDĄ PAŃSTWO SPĘDZAĆ U NAS CZAS.


Dyrekcja i Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piastowie


 Powrót