Dni Piastowa 2021 - fotorelacja

Tak właśnie było - miło i przyjemnie! Tegoroczne Dni Piastowa zorganizowane zostały w pierwszą sobotę i niedzielę września. Inaczej niż zwykle, bo przecież święto naszego miasta tradycyjnie przypada na początek maja. Z powodu pandemii nie było możliwe kontynuowanie tej tradycji ani rok temu (gdy Dni Piastowa nie odbyły się), ani w tym roku. Ale tym razem udało się we wrześniu. Inny termin i inna lokalizacja, ale miła atmosfera i dobra zabawa - tradycyjnie te same. A okazja nie byle jaka, bo w tym roku obchodzimy 95 rocznicę słynnego konkursu, w którym mieszkańcy zdecydowali o zmianie nazwy ówczesnej osady z "Utraty" na "Piastów"!   W sobotę 4 września na dobry początek miłośnicy literatury wzięli udział (bądź słuchali i obserwowali) w Narodowym Czytaniu. Bardzo ciekawa prezentacja pierwszych scen dzieła Gabrieli Zapolskiej w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im.Bohaterów Powstania Warszawskiego, a potem dalsze fragmenty w wykonaniu ich starszych kolegów z LO im.A.Mickiewicza i osób dorosłych dały prawdziwą ucztę dla ducha. 

Tego samego dnia odbyły się turnieje siatkówki plażowej (stadion miejski) i koszykówki 3x3 (boisko LO im.A.Mickiewicza) oraz  Mistrzostwa Piastowa w tenisie na kortach PTTiB (finały rozegrano w niedzielę). Na terenie MOSiR tradycyjnie zorganizowana została strefa zabawy dla dzieci i miasteczko harcerskie. Zarówno w sobotę jak i nazajutrz można było skorzystać z okazji do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym oraz zaszczepić się przeciwko Covid-19 w mobilnym ambulansie. Swoje punkty informacyjne wystawiła Komenda Powiatowa Policji, Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa-Ochota, piastowska Ochotnicza Straż Pożarna, ratownicy z SPZOZ Piastun i WOPR oraz przedsiębiorstwo Partner, świadczące usługi w zakresie odbioru odpadów. Dużą popularnością cieszył się kiermasz Miejskiej Biblioteki Publicznej. 

Tegoroczna oferta muzyczna przygotowana przez Miejski Ośrodek Kultury to występy piastowskich grup tanecznych i wokalnych, wśród nich znanej formacji Vulcan oraz koncerty zespołów profesjonalnych. Na scenie usytuowanej po raz pierwszy na placu przy ul.11 listopada zaprezentowały się w sobotę - Freaky Boys, Artez, Dejw, Extazy, a w niedzielę Pink Roses i gwiazda tegorocznych Dni Piastowa - Varius Manx z Kasią Stankiewicz . Znakomity koncert tego zespołu przy licznym udziale przybyłych fanów był efektownym punktem kulminacyjnym tegorocznych Dni Piastowa. Dziękując wszystkim współorganizatorom i uczestnikom zapraszamy na przyszłoroczne święto naszego miasta. Tym razem, jak mamy nadzieję, w pierwszych dniach maja. Świętować będziemy 70 rocznicę nadania praw miejskich.

Foto: organizatorzy i Rafał Bondaruk (w dolnej części koncertowa galeria zdjęć)


ATRAKCJE, STOISKA, WYSTĘPY


NARODOWE CZYTANIE


KONCERTY


KONCERTOWA GALERIA RAFAŁA BONDARUKA


 Powrót