A Wersja graficzna
A- A A+

Dbamy o bezpieczeństwo Piastowian

Od 17 kwietnia trwa akcja dostarczania maseczek ochronnych dla  mieszkańców Piastowa. Pierwszy etap tego działania ma na celu zaopatrzenie w maseczki Seniorów (osoby powyżej 75 roku życia) i dobiega właśnie końca. Bardzo dziękuję osobom, które pomagają w roznoszeniu maseczek.

Od 24 kwietnia rozpoczynamy etap drugi akcji – dostarczenie maseczek pozostałym mieszkańcom zobowiązanym do ich noszenia (osoby w wieku 4-74 lata). Dostarczane są wyłącznie polskie maseczki wielokrotnego użytku, bawełniane i poliestrowe (nasączone jonami srebra). Tym razem w akcji roznoszenia maseczek wesprze nas wojsko – żołnierze 65 Batalionu Lekkiej Piechoty WOT z Pomiechówka oraz Piastowscy Strażacy OSP. Każda z osób dostarczająca mieszkańcom maseczki  posiada identyfikator  Urzędu Miejskiego w Piastowie z pieczątką na odwrocie. Akcja potrwa kilka dni, do rozniesienia jest kilkanaście tysięcy sztuk maseczek.

Burmistrz Miasta Piastowa
Grzegorz Szuplewski17.04.2020 r.

Od 16 kwietnia wszyscy mamy obowiązek używania, przebywając w przestrzeni publicznej, masek ochronnych osłaniających usta i nos. Chcąc zaopatrzyć  mieszkańców naszego miasta w maseczki rozpoczęliśmy akcję dostarczenia ich w pierwszej kolejności najstarszym mieszkańcom Piastowa. W ciągu najbliższych dni maseczki otrzymają więc seniorzy w wieku powyżej 70 lat i osoby przewlekle chore, które – jak wiemy – są szczególnie narażone w obecnej sytuacji epidemicznej. W dalszej kolejności maseczki otrzymają pozostali mieszkańcy. Od 17 kwietnia czynny jest także pierwszy automat, za pomocą którego można zakupić środki ochrony osobistej. Urządzenie zlokalizowane  jest przy ul.P.Wysockiego w okolicy sklepu Biedronka. Niebawem pojawi się drugi automat, zlokalizowany w południowej stronie miasta.                 

Wiemy już, że być może czeka nas długi okres walki z koronawirusem. Musimy być więc cierpliwi. W tym szczególnym czasie niezbędna jest nasza codzienna solidarność przejawiająca się choćby w odpowiedzialnej postawie podporządkowania się przepisom sanitarnym, ograniczenia zwykłej aktywności i pozostania w domu bez wyraźnej konieczności wychodzenia na zewnątrz. Pamiętajmy, że nie respektując zaleceń wprowadzonych przecież tylko na czas ograniczony, narażamy lekkomyślnie siebie i innych. Przejawem tej tak bardzo ważnej solidarności jest także zainteresowanie się sytuacją innych: sąsiadów, znajomych, a przede wszystkim osób starszych szczególnie narażonych w tej sytuacji. Z pewnością są takie osoby w naszym najbliższym otoczeniu. Pamiętajmy, że sytuacja w której wszyscy bez wyjątku jesteśmy zagrożeni wymaga od nas szczególnego zachowania. Tylko bowiem wszyscy - solidarni i odpowiedzialni - przejdziemy przez próbę czasu, w którym żyjemy.

Burmistrz Miasta Piastowa
Grzegorz Szuplewski 


Podajemy lokalizację "maseczkomatu" - ul. Wysockiego 3 (przy piekarni Putka, za wejściem do Biedronki).


 Powrót