A Wersja graficzna
A- A A+

Z polską kolędą przez wieki

Zaproszenie na świąteczne wydarzenie organizowane w Muzeum Dulag.

W ten magiczny, świąteczny czas pragniemy Państwa zaprosić na niezwykły koncert zespołu Sound Cool organizowany w Muzeum Dulag 121 28 grudnia (piątek) o godz. 18:30. Oprócz znanych nam wszystkim popularnych kolęd i pastorałek Zespół zaprezentuje także kolędy powstałe w przełomowych dla Polaków momentach dziejowych oraz w ważnych, historycznych wydarzeń w kraju.

Dzisiaj spędzamy święta w spokoju, dostatku, w rodzinnym gronie i możemy bez obaw wyznawać swoją wiarę. Przywołując historyczne kolędy chcemy razem zastanowić się nad tym, jak czas świąt spędzali nasi przodkowie – powstańcy styczniowi, Polacy żyjący pod zaborami, czy w okresie I i II wojny światowej. Jak polskie święta wyglądały na Syberii, jak w Armii gen. Andersa? Jak było w latach 50.?

Wspomnijmy razem tych wszystkich, którzy nawet podczas najważniejszych świąt nie mogli czuć się bezpiecznie i często cierpieli głód i niedostatek lub tęsknili za krajem.


Podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in.: Kolędę warszawską 1939 r., W żłobie leży - kolęda z okresu Powstania Styczniowego, Jezus Malusieńki, Mizerna Cicha, Zaśnij dziecino Pokój ludziom dobrej woli – 1964 r., Kolęda dla nieobecnych i wiele innych.

W Muzeum Dulag 121 wystąpi Zespół Sounds Cool

Skład zespołu:

Aleksandra Kopp - vokal

Olga Wądołowska - vokal, flet poprzeczny

Marcin Żebrowski - mandolina, gitara, melodyka

Rafał Żulewski - instrumenty klawiszowe

Bądźmy w te Święta razem. – zapraszamy wspólnego słuchania i wspólnego śpiewania.


 Powrót