Bieg Niepodległości w Piastowie

Za nami ostatni akcent inauguracyjnej edycji Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych. Na starcie rozegranego 12 listopada - po raz pierwszy w Piastowie - Biegu Niepodległości stanęły 74 osoby.

Pięciokilometrową trasę wiodącą ulicami naszego miasta, ze startem i metą na stadionie miejskim, najszybciej pokonał Sylwester Kuśmierz z Marek. Czas zwycięzcy to 17 minut i 21 sekund. Miejsca na podium zajęli także: drugi na mecie Daniel Michałowski z Grodziska Mazowieckiego (czas 17:25) i trzeci - Jakub Szram z Łowicza (17:27).

Najszybszą zawodniczką niedzielnego Biegu Niepodległości została Agata Pietraś z Pruszkowa (15 miejsce z czasem 20:36). Tuż za nią ukończyła bieg Anna Szewczykowska  z Parzniewa (miejsce 16 z czasem 20:51) wyprzedzając na mecie Karolinę Kundys z Warszawy (miejsce 17 z czasem 21:52).

Zwycięzcami całego cyklu Grand Prix zostali: wśród mężczyzn - siódmy w Biegu Niepodległości Arkadiusz Pajdosz z Puszkowa (nauczyciel wychowania fizycznego w piastowskim LO im. A. Mickiewicza i w Szkole Podstawowej nr 3) oraz wśród kobiet - Anna Szewczykowska

W tegorocznej edycji cyklu punkty zdobywano w pięciu biegach. Organizatorzy  zapowiadając przyszłoroczny cykl Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych poinformowali, że składał się on będzie z 9 biegów, a jego inauguracja nastąpi 11 marca Biegiem Żołnierzy Niezłomnych.