GALERIA

Piastowski Orszak Trzech Króli 2017

Po raz drugi w Piastowie wyruszył Orszak Trzech Króli. W mroźny ale słoneczny poranek uczestnicy zebrali się na skrzyżowaniu Al. Krakowskiej i ul. Lwowskiej gdzie wyznaczono miejsce rozpoczęcia wydarzenia. W oczekiwaniu na wymarsz, wspierani przez okolicznościowo wydane śpiewniki, wykonali kilka kolęd. O godz. 10.00 zebranych powitali: Burmistrz Miasta Piastowa Grzegorz Szuplewski, Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej Marek Wolniewicz oraz przedstawiciel organizatorów Piotr Wojtczak – Radny ze Stowarzyszenia „Nasz Piastów”.

  czytaj więcej

Świąteczne iluminacje

z okazji pierwszego dnia zimy prezentujemy kilka zdjęć piastowskich, świątecznych iluminacji. Kolejne dołączą do galerii gdy spadnie chociaż trochę śniegu. Do zobaczenia!

  czytaj więcej

Galeria wspomnień

Zapraszamy do galerii zdjęć ukazującej archiwalne materiały związane z naszym Miastem. Zajrzyjcie w dalszą i bliższą przeszłość, a jeśli chcecie podzielić się swoimi wspomnieniami bądź zdjęciami dajcie znać administratorom Wirtualnego Muzeum Piastowa.e-mail: archiwum@piastow.pl

  czytaj więcej

Zdjęcia z VII Olimpiady Niepełnosprawnych

Tradycyjnie Olimpiada Niepełnosprawnych została rozpoczęta mszą św. w intencji zawodników oraz ich rodzin, którą odprawił proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła ks. Maciej Chwarścianek. Po mszy św. i odśpiewaniu hymnu państwowego uroczystego otwarcia dokonała Przewodnicząca Rady Miasta Agata Korczak.

  czytaj więcej

Godzina W

1 sierpnia, punktualnie w godzinę „W” w całym kraju, w tym także w Piastowie, rozbrzmiały syreny upamiętniające heroiczną walkę bohaterów Powstania Warszawskiego.Piastowianie również pamiętali...

  czytaj więcej

Światowe Dni Młodzieży

Blisko dwustu młodych pielgrzymów na ŚDM gościmy w tych dniach w Piastowie. Przybyli do nas z Francji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Albanii i USA. W niedzielne popołudnie 24 lipca spotkaliśmy się z nimi w centrum miasta.

  czytaj więcej

 Powrót