GALERIA

Dzień Dziecka 2017

Moc atrakcji zdominowała Piastów w pierwszy weekend czerwca. Wszystko to w ramach sobotniego Pikniku „Piastów dla Ani” dedykowanego Ani Ługowskiej oraz piastowskiego Dnia Dziecka w niedzielę.

  czytaj więcej

Świętowanie dla Ani

Dnia 3 czerwca 2017 r. na stadionie miejskim w Piastowie odbył się wspaniały piknik pod nazwą „Piastów dla Ani” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Stanisława Staszica we współpracy z Miastem Piastów, Stowarzyszeniem „ Możesz”, Grupą Creative oraz Akademią Inicjatyw Młodzieżowych. Celem tego przedsięwzięcia było zebranie jak największej sumy pieniędzy na operację trzynastoletniej uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1, Anny Ługowskiej, chorującej od urodzenia na zespół hipowentylacji pochodzenia centralnego, tzw. ”Klątwę Ondyny”.

  czytaj więcej

Dni Piastowa 2017

Dni 2 i 3 maja należały do naszego miasta. Okazja do świętowania była tym bardziej wyjątkowa, ponieważ w tym roku nasze miasto obchodzi rocznicę 65-lecia nadania praw miejskich. Nie zabrakło też atrakcji uświetniających 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Działo się wiele. Ciekawy i bogaty program obchodów sprawił, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a w mieście było kolorowo, zabawnie, sportowo i koncertowo.  TEL-KAB Telewizja Kablowa Pruszków - zobacz film Test Coopera w Piastowie 2017

  czytaj więcej

Piastowski Orszak Trzech Króli 2017

Po raz drugi w Piastowie wyruszył Orszak Trzech Króli. W mroźny ale słoneczny poranek uczestnicy zebrali się na skrzyżowaniu Al. Krakowskiej i ul. Lwowskiej gdzie wyznaczono miejsce rozpoczęcia wydarzenia. W oczekiwaniu na wymarsz, wspierani przez okolicznościowo wydane śpiewniki, wykonali kilka kolęd. O godz. 10.00 zebranych powitali: Burmistrz Miasta Piastowa Grzegorz Szuplewski, Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej Marek Wolniewicz oraz przedstawiciel organizatorów Piotr Wojtczak – Radny ze Stowarzyszenia „Nasz Piastów”.

  czytaj więcej

Świąteczne iluminacje

z okazji pierwszego dnia zimy prezentujemy kilka zdjęć piastowskich, świątecznych iluminacji. Kolejne dołączą do galerii gdy spadnie chociaż trochę śniegu. Do zobaczenia!

  czytaj więcej

Galeria wspomnień

Zapraszamy do galerii zdjęć ukazującej archiwalne materiały związane z naszym Miastem. Zajrzyjcie w dalszą i bliższą przeszłość, a jeśli chcecie podzielić się swoimi wspomnieniami bądź zdjęciami dajcie znać administratorom Wirtualnego Muzeum Piastowa.e-mail: archiwum@piastow.pl

  czytaj więcej

Zdjęcia z VII Olimpiady Niepełnosprawnych

Tradycyjnie Olimpiada Niepełnosprawnych została rozpoczęta mszą św. w intencji zawodników oraz ich rodzin, którą odprawił proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła ks. Maciej Chwarścianek. Po mszy św. i odśpiewaniu hymnu państwowego uroczystego otwarcia dokonała Przewodnicząca Rady Miasta Agata Korczak.

  czytaj więcej

Godzina W

1 sierpnia, punktualnie w godzinę „W” w całym kraju, w tym także w Piastowie, rozbrzmiały syreny upamiętniające heroiczną walkę bohaterów Powstania Warszawskiego.Piastowianie również pamiętali...

  czytaj więcej

Światowe Dni Młodzieży

Blisko dwustu młodych pielgrzymów na ŚDM gościmy w tych dniach w Piastowie. Przybyli do nas z Francji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Albanii i USA. W niedzielne popołudnie 24 lipca spotkaliśmy się z nimi w centrum miasta.

  czytaj więcej

 Powrót