A Wersja graficzna
A- A A+

Tu płacę podatki, tu zmieniam na lepsze

Każdy z mieszkańców Piastowa ma realny wpływ na poprawę jakości życia w naszym mieście. Corocznie z budżetu państwa ponad 37 % naszego podatku wraca do gminy, którą wskażemy  w rocznym zeznaniu podatkowym. Wpływa to dalej między innymi na: rozwój lokalnej infrastruktury, transport publiczny, edukację i rozwój bazy oświatowej, utrzymanie zieleni, rekreację, sport i kulturę, pomoc społeczną, ochronę zdrowia oraz wiele innych ważnych dziedzin funkcjonowania gminy i jej społeczności.

Dlatego apelujemy: jeśli mieszkają Państwo w Piastowie (a nie są tu zameldowani) i zależy Państwu na rozwoju naszego miasta, wzroście jego dochodów oraz podniesieniu komfortu życia jego mieszkańców i jakości usług publicznych, prosimy o wskazanie w rozliczeniu podatku dochodowego (PIT) faktycznego miejsca Państwa zamieszkania w Piastowie.


Dzięki temu udziały z Państwa podatku dochodowego zostaną przekazane do Piastowa, a nie do gminy, w której są Państwo zameldowani, a nie mieszkają tam. Zgłoszenie zmiany miejsca zamieszkania w urzędzie skarbowym nie wiąże się
z żadnymi niedogodnościami. Nie wymaga zmiany miejsca zameldowania, czy wymiany dokumentów. Jedyną zmianą będzie zmiana właściwości urzędu skarbowego.
Jak to zrobić?

Wystarczy na rocznym formularzu PIT wpisać:
•    W części A – URZĄD SKARBOWY W PRUSZKOWIE
•    W części B – ADRES ZAMIESZKANIA W PIASTOWIE


Jeżeli chcą Państwo wskazać miejsce zamieszkania w Piastowie poza okresem rocznego rozliczenia, należy wypełnić formularz ZAP-3 i złożyć go w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie - ZAP-3 - do pobrania tutaj
O zmianie urzędu skarbowego należy powiadomić pracodawcę.


Miasto Piastów to nasze wspólne dobro i od nas wszystkich zależy jego rozwój
oraz poprawa warunków życia jego mieszkańców.
JAKOŚĆ ŻYCIA W NASZEJ MAŁEJ OJCZYŹNIE ZALEŻY OD NAS SAMYCH Powrót