A Wersja graficzna
A- A A+

Piastowskie ścieżki rowerowe w budowie

Z początkiem lipca 2018 roku widać zdecydowany postęp prac inwestycyjnych w projekcie „Ścieżki rowerowe w Piastowie szansą na poprawę jakości powietrza w Warszawskim Obszarze Funkcjonalnym”.

W przypadku ścieżki rowerowej budowanej w Al. Wojska Polskiego wykonane zostały już przez wykonawcę prace przygotowawcze, roboty ziemne, prace związane z podbudową oraz ułożony został asfalt. Przebudowana została także sygnalizacja świetlna oraz oświetlenie. Pod koniec sierpnia zostanie wdrożona stała organizacja ruchu.W przypadku ścieżki wzdłuż wiaduktu im. Gen. L. Okulickiego wykonane zostały prace przygotowawcze, roboty ziemne oraz prace związane z podbudową.Według harmonogramu do 12 lipca br. ułożona zostanie nawierzchnia asfaltowa, a do końca lipca wdrożona zostanie stała organizacja ruchu.

W Al. Tysiąclecia wykonane zostały przez wykonawcę prace przygotowawcze, roboty ziemne oraz prace związane z podbudową. Ułożony został także asfalt. Dodatkowo, zamówiona została nowa wiata przystankowa, która ma być zamontowana do końca lipca br. W związku z tym, że sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia z ul. E. Orzeszkowej wymaga przebudowy, stała organizacja ruchu zostanie wdrożona na tym odcinku pod koniec sierpnia br.

W przypadku ścieżki budowanej w ciągu ul. Warszawskiej, według harmonogramu prace budowlane na tym odcinku rozpoczną się pod koniec sierpnia br.

To pierwszy etap budowy ścieżek rowerowych w Piastowie w ramach projektu „Ścieżki rowerowe w Piastowie szansą na poprawę jakości powietrza w Warszawskim Obszarze Funkcjonalnym”.

W drugim etapie tej inwestycji budowa ścieżek przewidywana jest na odcinku ul. Warszawskiej od ronda im. Kaczorowskiego do granicy z Warszawą oraz wzdłuż ulicy Tuwima. Czekamy na pozyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Oprac. Olga Sochacka, Wydział Inwestycji , Agnieszka Tomaszewska-Kula, Inspektor ds. Funduszy Zewnętrznych

Foto: Anna Lorens Powrót