A Wersja graficzna
A- A A+

Miejskie skutery elektryczne i rowery

Pod koniec lipca w naszym mieście startuje pierwszy w Polsce kompleksowy projekt miejskiego sharingu.
Pojazdy tj. 20 skuterów elektrycznych i 30 rowerów dostarczą firmy JedenSlad.pl i ACRO Bike. będą one dostępne dla wszystkich zainteresowanych na terenie Piastowa.

Dzięki formule 4-tej generacji (bez stacji) pojazdy można wypożyczać i oddawać w dowolnym miejscu na terenie miasta bez potrzeby szukania stacji. Strefa Piastowa została także połączona ze strefą Warszawy, tym samym umożliwiając bezproblemowe poruszanie się pomiędzy obydwoma miastami. Lokalizacja i sam proces wypożyczenia można przeprowadzić bezpośrednio ze swojego smartfona.


JedenSlad.pl to miejska sieć skuterów elektrycznych działająca w Warszawie i kilku innych polskich miastach a także świadcząca usługi wynajmu długoterminowego dla biznesu - w tym firm takich jak Amrest, Uber Eats czy Pyszne.pl

Rozliczanie przejazdów następuje jedynie za minuty jazdy (pierwsze 2 minuty gratis) w dwóch modelach:
●    bez zobowiązań (69 groszy za minutę jazdy i 10 groszy za minutę pauzy - gdy skuter jest zarezerwowany np. podczas zakupów)
●    abonamentowym (miesięczne i roczne) gdy cena za minutę jazdy spada do 39 groszy.

Dołączenie do sieci wymaga aktywacji konta (49 zł, które daje 210 minut doładowania konta - startowe minuty jazdy kosztują zaledwie 23 grosze). Każdy ze skuterów umożliwia jazdę dwóm osobom oraz jest w pełni wyposażony (kufry z dwoma kaskami i jednorazowymi czepkami higienicznymi).Aby rozpocząć korzystanie ze skuterów należy wejść na JedenSlad.pl i pobrać jedną z aplikacji.

ACRO Bike umożliwia jazdę rowerem za stałą opłatę 1 zł za 30 minut. Kaucja (jednorazowa i zwrotna w dowolnym momencie) wynosi 99 zł. Aplikacje (Android i iOS) są do pobrania na stronie www.acro.bike

W zakresie obowiązku firm JedenŚlad i ACRO Bike leży monitoring i obsługa (wymiana pakietów baterii, drobne naprawy techniczne, relokacja skuterów i rowerów).  Skutery wyposażone są w wymienne pakiety baterii, każdy o zasięgu około 50 kilometrów.

Na terenie miasta Piastowa zostały wyznaczone strefy, w których zaleca się zostawianie skuterów i rowerów, co pozwoli na łatwiejszy dostęp i efektywniejsze wykorzystanie pojazdów.

Dzięki wdrożeniu pionierskiej inicjatywy ułatwień komunikacyjnych dla mieszkańców Piastowa możliwe będzie unikanie korków, łatwiejsze znalezienie miejsc parkingowych oraz poprawa jakości powietrza.
TEL-KAB Telewizja Kablowa Pruszków Powrót